Praha váhá s odkupem domů v záplavových oblastech

Napjatá situace je v těchto dnech mezi vedením Prahy a obyvateli Lahovic a Lahoviček. Město jim rok po povodni slíbilo, že odkoupí jejich nemovitosti, pokud nebudou chtít v záplavové oblasti zůstat. Řada z nich už lokalitu opustila, posledních 8 majitelů se teď ale bojí, že město nemá na jejich domy peníze. Ty totiž patří mezi nejdražší a jejich cena navíc opět vzrostla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bahno v ulicích | Foto: Jan Rosenauer

Podle obyvatele Lahoviček Josefa Elmera město jen posílá odhadce, ale k odkupu se nemá. "Já jsem si myslel, že tam bude problém. Někdo mohl znalce ovlivnit. Ale my ho neobjednali, nebyl to náš znalec, byl to znalec magistrátu, první, druhý a teď zřejmě i třetí."

Pražský magistrát poslal do Lahovic a Lahoviček zatím dva soudní znalce. V odhadech cen nemovitostí se ale našly rozdíly, a tak chce město ještě nechat udělat třetí přesnější posudek. Podle náměstka pražského primátora Jana Bürgermeistera z ODS je to kvůli vysoké ceně nemovitostí a jejímu růstu. "Třetí posudek hledá i časové rozlišení zhodnocení objektů. Nárůst ceny na dvouaplnásobek za čtyři poslední roky musím zdůvodnit. Musím mít jistotu, že po 8.7. 2003 někdo masivně neinvestoval do nové garáže. Proč bychom to pak měli odkupovat?"

Markéta Kaclová, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme