Praha volí nového primátora

Pražští zastupitelé by dnes měli zvolit nového primátora. Ten by měl metropoli vládnout pouze dva měsíce - a to do nových komunálních voleb, z nichž by měl vzejít nový první muž Prahy. Nový primátor nahradí ve funkci Jana Kasla, který před červnovými volbami svůj post i řady ODS dobrovolně opustil. Radniční klub občanských demokratů navrhl na toto místo Igora Němce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kasl | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: ČTK

Opozice, kterou tvoří Unie svobody, lidovci a pražští demokraté Igora Němce nepodpoří a podle sociálně demokratického zastupitele Jiřího Drobného nemá Němec stoprocentní podporu ani v ČSSD ani ve smluvně-opoziční ODS.

"Jako klub nedoporučujeme volbu primátora, podporu Igora Němce na vobu primátora, ale jedno bude volné hlasování. Já třeba vím, že na minulém zastupitelstvu, když se podívám na jednotlivé členy rady a koalice, tak tam nevidím nikoho, kdo by primátorem měl být."

Situace není jasná. Ani podle opozičního zastupitele lidovce Mariána Hoška nemá Igor Němec 100 procentní podporu ani své strany ani v ČSSD, která vytvořila s ODS na radnici koalici. Marián Hošek k tomu dodal: "Podle našich dejme tomu i kuloárových názorů nebo zvěstí je předpoklad, že podpoří primátora komunisti a že se to udělá podobně jako v parlamentu, kdy podpořili pana Klause."

Markéta Kaclová, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme