‚Otočil se bagr.‘ Kvůli poškozené troleji jezdí vlaky mezi pražským hlavním nádražím a Vršovicemi odklonem

Poškozená trolej v pondělí odpoledne zastavila provoz vlaků ve stanici Praha-Vršovice a mezi Vršovicemi a hlavním nádražím. Stanice se opravuje, trolej porušil stavební stroj. Rychlíky jezdí odklonem přes Libeň a Malešice. Vyplývá to z vyjádření mluvčí Správy železnic Nely Friebové a z internetových stránek Českých drah. Až do pátečního poledne má trvat podle webu také omezení mezi hlavním nádražím a Dobřichovicemi.

Praha (Aktualizováno: 19:57 17. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha Hlavní nádraží | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Doprava ve Vršovicích se zastavila kolem 14.30, uvedla Friebová. „Nějakým způsobem se otočil bagr, který přepálil trakční vedení,“ řekla. 

České dráhy zastavení provozu předpokládaly původně do 17.00, později termín dvakrát prodloužily. Před 20.00 obnovení dopravy očekávaly do pondělní půlnoci. Správa železnic pracuje na odstranění poruchy, napsal dopravce na webu.

Podle internetových stránek Českých drah jelo odklonem zatím osm rychlíků z Prahy směrem na Benešov a zpět, regionální doprava se zastavila. Cestující mohou využít odkloněné vlaky linky S9 a jako náhradu příměstských vlaků pražské tramvajové linky, uvedla na twitteru Pražská integrovaná doprava.

Rekonstrukce vršovické stanice je součástí rozšíření železničního koridoru mezi pražskou Hostivaří a Vršovicemi. Práce za 4,4 miliardy korun zahrnují vedle kolejiště ve Vršovicích také například stavbu nové stanice Praha-Zahradní Město a zastávky Eden. Téměř sedmikilometrový koridor bude po dokončení první tuzemskou čtyřkolejnou tratí.

Po nedělním požáru elektrické měnírny v Malé Chuchli, který způsobil výpadek napájení na pražském hlavním nádraží, je podle webu Českých drah nadále velmi omezen také provoz mezi hlavním a smíchovským nádražím a Dobřichovicemi.

Vlaky se zde mohou zpožďovat až o půl hodiny, některé nejedou mezi hlavním nádražím a Radotínem, případně Řevnicemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme