Praha vůči taxikářům přitvrzuje

Pražský magistrát pokračuje v tažení proti nepoctivým taxikářům. Svými kontrolami taxislužby odhaluje předražování jízd a nedodržování dopravních předpisů. Nyní úřad zvažuje, zda může nepoctivým řidičům odebírat průkazy, které získají po složení zkoušky z místopisu a ze znalosti různých předpisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxikář | Foto: Petra Mášová

Dalším postihem by mohl být zákaz činnosti v hlavním městě na dobu jednoho roku. Odebírání průkazů by se podle ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka mělo týkat hlavně řidičů - zaměstnanců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Zajíček k taxikářům

Předseda Cechu taxikářů Pavel Pavlát ale považuje odebrání průkazů za protiprávní. Podle něj by mu mělo předcházet odebrání podnikatelské licence. Pavlát navíc zpochybňuje funkčnost průkazů řidičů taxislužby obecně.

Pražské taxislužby přišly s novým námětem, který má pomoci zabránit předražování jízd. Zákazníci by si mohli prostřednictvím mobilního telefonu už před nastoupením do vozu zjistit prostřednictvím textové zprávy částku, kterou by měli za plánovanou jízdu zaplatit.

Milan Kopp, Eva Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme