Praha vybrala stavební firmu na dostavbu bazénu Šutka

Na celkem 595 milionů korun přijde dostavba třiadvacet let rozestavěného bazénu Šutka v Praze. Podle informací Radidožurnálu vítěznou nabídku sdružení firem Stavby mostů Praha a CL Evans ze stavebního holdingu Syner vybrala hodnotící komise už v červnu, zítra ji budou schvalovat pražští radní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodiče s dítětem v bazénu | Foto: Comstock Images

Nejdéle rozestavěný velký bazén v zemi, by se tak měl na konci roku 2011 otevřít pro veřejnost. Jeho stavba už přitom stála sto milionů korun, dalších třicet milionů zaplatilo město za okolní pozemky.

Pokud radní vítěznou nabídku odsouhlasí, stavbaři se do současného torza bazénu pustí za dva měsíce. Město tvrdí, že v první etapě postaví vlastní krytý bazén, v druhé fázi pak venkovní.

Původně Praha počítala dokonce s tím, že dostavba přijde na 650 milionů korun. V rozpočtu má Praha na Šutku ale vyčleněno jen 300 milionů. Kde a kdy chce město vzít další peníze, zatím není jasné.

Kromě stovek milionů přímo na dostavbu bazénu si areál vyžádá ještě další peníze. Ty půjdou na stavbu silnice, která bazén spojí s Čimickou ulicí.

Milan Kopp, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme