Praha vydává Lítačku s ikonickým designem obkladů metra. Od pondělí je v limitované edici 20 000 kusů

Cestující pražské hromadné dopravy si od pondělí budou moci pořídit limitovanou edici karty Lítačka se speciálním designem. Kartu vydává městská společnost Operátor ICT ve spolupráci s dopravním podnikem k 50. výročí zahájení provozu metra v Praze. Zájemci si ji mohou nechat vystavit na zákaznických přepážkách Lítačky ve Škodově paláci a na dalších sedmi prodejních místech, která slouží i jako kontaktní místa Lítačky v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha vydala Lítačku s ikonickým designem obkladů metra

Praha vydala Lítačku s ikonickým designem obkladů metra | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pro design limitované edice karty Lítačka jsme se inspirovali unikátními obklady stěn, které navrhl hlavní architekt pražského metra Jaroslav Otruba,“ říká k nové limitované edici karty Lítačka Zdeněk Hřib (Piráti), 1. náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Dlaždice zvané lidově „prsa“ a „antiprsa“ jsou charakteristické pro linku A.

Koupili si v aplikaci jízdenku, přesto dostali pokutu. ‚Ochranná lhůta proti zneužití,‘ vysvětluje Praha

Číst článek

„Tento design jsme vybrali jako reprezentativní pro kulturní a technické dědictví pražského metra, které je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejefektivnějších na světě,“ dodává Hřib.

Pořízení karty se speciálním designem bude možné v kontaktním centru Lítačky ve Škodově paláci v Jungmannově ulici, ve čtyřech infocentrech dopravního podniku ve stanicích metra Anděl, Hradčanská, Můstek, Nádraží Veleslavín. A také na třech předprodejních místech – tradičně v budově Centrálního dispečinku dopravního podniku a ve stanicích metra Letňany a Roztyly.

Karta vyjde na 200 Korun.

„V současnosti bude k dispozici zatím 20 000 kusů limitované edice karet Lítačka k 50. výročí metra. Pokud bude zájem veřejnosti velký, zvážíme dodatečné navýšení této edice karet,“ doplňuje Luboš Kratochvíl, generální ředitel pražské městské společnosti Operátor ICT, která má provoz a rozvoj karty Lítačka i aplikace PID Lítačka na starosti.

Jana Myslivečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme