Studenti v Praze se mohou účastnit praktické a klinické výuky. Zkoušení může probíhat do 10 lidí

Zákaz přítomnosti studentů na pražských vysokých školách platný od pondělí 21. září se podle nařízení hygieniků nevztahuje na zkoušení za přítomnosti až deseti lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci za přítomnosti až 15 lidí a klinickou a praktickou výuku. Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na některých vysokých školách zatím nezačal nový akademický rok. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Většina škol nový semestr ještě nezahájila, učí se až od října. Někde ale končí zkouškové období. Zákaz prozatím platí do konce října. O uzavření škol informoval dopoledne primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Původně na twitteru napsal, že uzavřeny budou i střední školy, s tímto záměrem ale podle primátora nesouhlasili hygienici. Podle zástupců škol měnící se nařízení vyvolávají chaos.

Korekce: Hygiena nakonec nesouhlasí se zavedením distanční výuky na středních školách. Bude jen na VŠ. Já osobně si ale stojím za tím, že by to tak mělo být.

12:58 – 18. 09. 2020

21 384

Praha spolu s hygieniky tento týden rozhodla o nošení roušek i při vyučování. Ministerstvo zdravotnictví je následně od pátka pro školy v celé zemi s výjimkou prvního stupně základních škol. V hlavním městě je na tři desítky škol zasažených nemocí covid-19. Praha je pandemií nejvíce postiženým regionem v zemi. Podle Hřiba bude v nové verzi mapy, která zobrazuje riziko nákazy, v nejvyšším červeném stupni ohrožení.

⚠Nařízení č. 10/2020 @Hygienická stanice hl. m. Prahy
Použití ochranných prostředků dýchacích cest na venkovních hromadných akcích s účastí nad 100 osob
hygpraha.cz/dokumenty/nari…
#hshmp #covid19 #hygiena #praha

16:10 – 18. 09. 2020

2 5

Školští odboráři v pondělí vyzvali zástupce vlády a hygieniků, aby v těchto červených regionech rozhodli o uzavření škola a přechodu na distanční vzdělávání. Při výuce v rouškách jsou podle nich děti nesoustředěné a neukázněné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme