Praha vzdala hold českým hokejovým mistrům světa

Více než 20 tisíc lidí oslavovalo v pondělí na Staroměstském náměstí v Praze zlaté české hokejisty. Noví mistři světa se z Vídně vrátili krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Už na starém ruzyňském letišti je vítali rodinní příslušníci a také asi dvě stovky fanoušků. Výprava pobyla na letišti zhruba tři čtvrtě hodiny, pak odvezla ukázat zlatý pohár do centra Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci přivítali 16. května na Staroměstském náměstí v Praze hokejové mistry světa

Fanoušci přivítali 16. května na Staroměstském náměstí v Praze hokejové mistry světa | Zdroj: ČTK

Tisková konference na letišti začala kolem 16.45 a trvala necelých deset minut. Probíhala ve velmi bujarém duchu. Jiří Šlégr přivítal, že mezi těmi, kdo tým přišel na ruzyňské letiště přivítat, byla i manželka tragicky zesnulého trenéra Ivana Hlinky, Liběna.

Mužstvo odjelo na Staroměstské náměstí, kde čekaly desetitisíce lidí v hokejových dresech. Jak na místě zjistila reportérka Českého rozhlasu 1- Radiožurnálu, dlouhé čekání fanouškům nevadí. Na bezproblémový průběh oslav dohlíží na 50 strážníků Městské policie. Zatím nedošlo k žádnému závažnému narušení pořádku.

Triumfální přijetí na Staroměstském náměstí

Z Pařížské ulice na Staroměstské náměstí autobusový speciál dorazil kolem 17,15. Fanoušci skandovali: "Hoši, děkujem." Kromě medailí chtěli lidé vidět i pohár. Na střeše autobusu byli všichni hokejisté, včetně trenéra Růžičky a dvou masérů. Jako první na pódium s pohárem vstoupil Martin Starka, poslední byl Jaromír Jágr. Tým pak začal do publika otvírat lahve šampaňského.

Lidé také skandovali jméno Ivana Hlinky. Jeho manželka Liběna národnímu týmu důvěřovala: "Jsem nadšená, věřila jsem, že vyhrajou," prohlásila na Staroměstském náměstí. Lidé jí tleskali po každé větě, kterou pronesla. Hlinková poděkovala za svého manžela: "Chci poděkovat za Ivana, doufám, že i v hokejovém nebi všechno sleduje, a můžu říct za něj: Hoši děkujem."

Tomáš Vokoun fanouškům před zaplněným náměstím řekl, proč si myslí, že Češi vyhráli: "Všichni do toho dali srdce," zdůvodnil gólman. Trenér Ladislav Růžička poděkoval za to, jak Češi svému týmu fandili. Václav Prospal za nejtěžší označil semifinálový zápas se Švédskem. Hráč Pavel Kubina uvedl: "Vyhráli jsme pro fanoušky."

Na pódiu se pak rozezněl slavný hit skupiny Queen We Are the Champions a česká státní hymna. Před 18. hodinou celý tým ze Staroměstského náměstí autobusem odjel.

Hospodští, mobilní operátoři, ale také prodejci elektroniky mohou poděkovat českým hokejistům za vyšší tržby. Vítězné tažení národního týmu na mistrovství světa v Rakousku se projevilo v návštěvnosti restaurací, posílání SMS zpráv i prodeji televizorů. Z hokeje profitovala i Česká televize, přenos finálového utkání s Kanadou zaznamenal mimořádnou sledovanost. Nedělní utkání českých hokejistů si pustilo v televizi téměř dvakrát více diváků než pořad televize Nova Česko hledá SuperStar. Na zápas o zlaté medaile se na ČT2 dívaly necelé tři milióny lidí, pěveckou soutěž na Nově sledovalo jeden a půl miliónu diváků.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme