Praha zakázala konzumaci alkoholu na ulicích

Ode dneška může pití alkoholu na pražské ulici přijít až na tisíc korun. Začala platit vyhláška, která konzumaci alkoholu na veřejnosti zapovídá. Ode dneška platí vyhláška, která zakazuje konzumaci alkoholu v ulicích, kromě Prahy také v Týně nad Vltavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bezdomovec | Foto: Marián Vojtek

Beztrestně je ode dneška v hlavním městě možné popíjet alkohol u stánků s občerstvením a v předzahrádkách restaurací. Nesmí se to hlavně v okolí škol, zdravotnických zařízení, stanic metra, dětských hřišť, na zastávkách a ve vyjmenovaných ulicích a také parcích. Ty největší ale mezi nimi nejsou.

Postihy mají přijít hned ode dneška. Strážníci sice mohou dát popíjejícímu provinilci tisícikorunovou pokutu, mají ale také možnost posoudit, nakolik je provinění společensky nebezpečné a zkusit to s domluvou.

V naší republice se nesmí pít alkohol na veřejných místech například v Ústí nad Labem, sousedním Děčíně, Vsetíně, Znojmu, Jindřichově Hradci nebo Mladé Boleslavi. Další čská a moravská města města se k tomuto zákazu chystají.

O pražském zákazu pití alkoholu na veřejnosti mluvila v Ranním interview Radiožurnálu Eduarda Heczková ze sdružení Agapé. V Radiofóru jsme se k tématu vrátili s Iljou Hradeckým, autorem studie Bezdomovci a veřejný prostor.

Má podle vás smysl zakázat pití alkoholu na ulicích? Hlasujte v naší anketě!

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme