Praha zakáže nabízení letáků s erotickou tématikou

Veřejné nabízení erotických služeb a vystoupení v Praze zakáže pravděpodobně od 1. června vyhláška. Na rozdávání letáků, které zvou na erotická vystoupení nebo nabízejí tyto služby, si už delší dobu stěžují obyvatelé metropole i turisté. Většině lidí vadí také to, že se letáky dostávají do rukou dětem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

erotické pozvánky | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Těm, kteří vyhlášku po 1. červnu poruší a budou letáky v centru Prahy rozdávat, hrozí vysoké pokuty. Fyzické osoby mohou dostat pokutu až 30 tisíc korun, podnikatelé 100 tisíc a právnické osoby až 200 tisíc korun. "Od 1. června i na prostředcích městské hromadné dopravy či kdekoli jinde toto nabízení je zakázáno a může být sankcionováno," říká náměstek primátora Rudolf Blažek.

Z devadesáti procent se takzvaní rozdavači letáků soustřeďují na Václavské náměstí a jeho okolí. Podle ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše nemůže ale policie na stížnosti občanů reagovat - bez vyhlášky totiž nemůže letáky zabavit ani nikoho pokutovat. "Městská policie dostane do ruky právní nástroj, podle kterého je možné postupovat jako vůči každému jinému přestupci."

Jediné místo, kde bude možné letáky s erotickými službami nabízet, bude veřejně přístupná komunikace vedoucí z Ďáblické ulice k areálu skládky. Město totiž nemůže zakázat tento způsob reklamy na celém svém území.

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme