K plošnému zavedení roušek v pražských školách není podle Jágrové důvod. Rozhodovat mají sami ředitelé

Ředitelé škol požadují od hygieniků jasná pravidla pro nošení roušek u žáků. V televizi CNN Prima News to řekl prezident Asociace základních škol Michal Černý. Podle něj konkrétní informace nedostaly ještě ani školy v Praze, kde je teď epidemiologická situace nejhorší. Od tohoto týdne má hlavní město na takzvaném semaforu jako jediný region oranžovou barvu. Ta znamená počáteční komunitní šíření viru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci budou ve školách v souladu s hygienickými doporučeními v nanejvýš patnáctičlenných skupinách, které se už do konce školního roku nebudou měnit.

Povinnost žáků nosit ve škole roušku je zatím podle hygieničky na jednotlivých ředitelích. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jak řekla Radiožurnálu ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová, k povinným rouškám v pražských školách ale není důvod.

Hygienici chtějí od září trasovat až 750 lidí denně, řekla Rážová. Podle šéfa IKEM je zásadnější testování

Číst článek

„Je to pouze na zvážení ředitelů škol na základě místních podmínek, ale v současné době k tomu není žádný důvod, protože nemocnost mezi školními dětmi je velice nízká a nijak neovlivňuje výskyt onemocnění v populaci,“ prohlásila.

Podle hygieničky se Praha nyní na semaforu nachází na pomezí zeleného a oranžového pásma, kdy je vhodnější ve společných prostorách škol nošení roušek zatím výslovně nenařizovat.

„Z dosavadních dat plyne, že k přenosu infekce u dětí dochází zejména v rodinách či na letních dětských pobytových akcích typu tábory, soustředění a podobně,“ dodala.

Základní školy ve Frýdlantu zahájí výuku později. U jednoho z pracovníků se potvrdil koronavirus

Číst článek

Šéf asociace ředitelů škol Černý očekává, že informace od hygieniků dostanou ředitelé škol nejpozději v pondělí, tedy den před začátkem školního roku. Povinnost nosit roušky ve školách by případně nařídily jednotlivé krajské hygienické stanice, a to podle takzvaného semaforu.

Podle mluvčího hygienické stanice hlavního města Zbyňka Boublíka bude v pondělí dopoledne jedna z pravidelných schůzek zástupců hygienické stanice s představiteli magistrátu o aktuální epidemické situaci. „Určitě tam padne i informace o rouškách ve školách, bude tam podáno vysvětlení,“ řekl ČTK.

Anna Macků, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme