Na pražském Žižkově kolabuje kvůli uzavírce Husitské ulice doprava. Opravy budou trvat devět měsíců

Dlouhé kolony a desítky minut čekání v autobusech a tramvajích zažívají lidé na Žižkově. To všechno kvůli plánované uzavírce Husitské ulice. Důležitou dopravní tepnou nesmí kvůli opravám projíždět auta ani hromadná doprava.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava, dopravní zácpa, auto, auta, kolona (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Téměř 90 mostů 'na spadnutí'. Podívejte se, kde v Česku jsou ty v nejhorším stavu

Číst článek

Skoro každý cestující, který jede směr Žižkov, se zastavuje u informačních tabulí na autobusových zastávkách na pražské Florenci. Změny dopravní podnik kvůli uzavírce Husitské ulice udělal u jedenácti linek.

Cestující si radí navzájem, na informátorku z dopravního podniku se stojí fronta. Někteří svůj autobus vyhlíží i desítky minut.

„Od rána se zpožďují spoje v oblasti Táboritské a Seifertovy ulice. Někdy nám zpoždění dosahují až například 40 minut,“ říká mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová. Stovky aut objíždějí zavřenou Husitskou ulici nejčastěji přes Seifertovu, po které vedou i tramvajové koleje. Zpoždění proto ještě v poledne měla desítka linek.

„Nedokážu v tuto chvíli říct, jakým způsobem uzpůsobíme dopravu tak, aby nedocházelo k tomuto stavu,“ říká mluvčí Pohanová.

Změny v jízdních řádech a dopravní omezení pro řidiče v okolí Husitské potrvají nejméně do listopadu. Do té doby silničáři ulici opraví, popsala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

V pondělí začali dělníci s opravami úseku mezi Trocnovskou a Orebitskou ulicí.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme