Policie hledá muže podezřelého ze znásilnění. Cizince nejdřív nabídl pomoc, pak na ni zaútočil

Pražští kriminalisté pátrají přibližně po čtyřicetiletém muži, který je podezřelý, že 25. prosince na Proseku v Praze 9 oloupil a znásilnil ženu. Policie v neděli na svém webu zveřejnila záběr, na kterém je možný pachatel zachycen. Pokud lidé muže na fotografii poznají, mohou volat na tísňovou linku 158, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V případě dopadení a odsouzení pachateli hrozí až deset let za mřížemi.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 21:01 6. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelý, který se měl činu dopustit. | Zdroj: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Podezřelý muž podle kriminalistů ráno 25. prosince na Palmovce nabídl pomoc šestapadesátileté cizince, která hledala autobusový spoj do hotelu.

„S tím žena souhlasila a nechala se metrem a autobusem doprovodit na Prosek, odkud pokračovali pěšky přes park u ulice Na Jetelce,“ uvedl Daněk.

V parku přibližně v 6.30 muž vytáhl nůž a chtěl po ženě peníze. „Ty mu ve strachu o svůj život dala, když se jednalo o několik desítek dolarů,“ popsal policejní mluvčí. Muž následně přiložil ženě nůž na krk a přinutil ji k orálnímu sexu. Z místa činu utekl.

Podezřelý zachycený na kameře v metru. | Zdroj: Policie ČR

Z loupeže a znásilnění kriminalisté podezřívají přibližně čtyřicetiletého muže, kterého zachytily kamery, když ženu doprovázel v metru.

Muž je snědé pleti, vysoký asi 170 centimetrů a má silnější postavu. „Muž měl poškozené také říci, že pochází ze Slovenska, ale od dětství žije v České republice,“ dodal Daněk.

Policie ihned po nedělním oznámení dostala několik tipů od občanů. „Jedná se o několikrát soudně trestaného osmatřicetiletého muže, který může být ozbrojený a nebezpečný, proto před ním varujeme. V minulosti byl odsouzený za násilnou trestnou činnost,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Podle policie by se hledaný mohl pohybovat v Praze bez peněz. Informace o jeho pobytu přijme linka 158.

Park u ulice Na Jetelce, kde mělo k činu dojít. | Zdroj: Policie ČR

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme