Letiště Václava Havla postihl globální výpadek odbavování, to se zpomalilo. Systém již funguje

Odbavování na pražském letišti mělo v pátek asi 3,5 hodiny částečný výpadek, kvůli kterému byly kontroly pomalejší. Výraznější problémy letiště nezaznamenalo. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Podle letiště šlo o celosvětový problém. Globální výpadek systému na check-in v pátek hlásila i letiště v Londýně, Sydney, Budapešti či Curychu.

Praha (Aktualizováno: 15:04 1. 7. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

Letiště Václava Havla poskytl výpadek odbavovacího systému | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dnes (v pátek 1. července) v 10.40 vypadl systém na check-in odbavení na globální úrovni. Problém není na straně Letiště Praha, uvedla mluvčí pražského letiště Klára Divíšková.

Při incidentu na pražském letišti se zřejmě vznítil granát, podezřelého Brita soud vyhostil

Číst článek

„Systém tohoto odbavování je pomalejší, mohou se tedy tvořit fronty na odbavovacích překážkách. Z tohoto důvodu prosíme cestující o trpělivost a děkujeme za pochopení,“ řekla mluvčí letiště pro Radiožurnál. 

Následně upřesnila, že systém i přes částečný výpadek nadále fungoval, odbavení však bylo pomalejší. Po 14.15 letiště na twitteru oznámilo, že systém pro odbavení už funguje naplno. „K žádným výraznějším komplikacím nedošlo,“ podotklo letiště.

⚠ Odbavovací systém je již plně funkční a k žádným výraznějším komplikacím nedošlo. Děkujeme za trpělivost 🙏

14:18 – 01. 07. 2022

2 21

Provoz tak v pátek na letišti i přes problémy zastaven nebyl, na rozdíl od situace při výpadku jiného systému, který nastal 15. června. Tehdy vypadl systém Top Sky používaný Řízením letového provozu (ŘLP) pro vedení příletů a odletů na letišti.

Pražské letiště proto na několik desítek minut zastavilo všechny plánované odlety, povoleny byly pouze přílety spojů, které už do Prahy mířily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme