Prahou projede benefiční slepojízda

Jedná se o netradiční cyklistickou jízdu nevidomých. Na start se ale v 16 hodin na Staroměstském náměstí může postavit každý. Akci pořádají u příležitosti Světového dne zraku neziskové organizace Světlo pro svět a Tyflocentrum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní značka upřednostňující cyklisty | Foto: Jan Rosenauer

Chtějí upozornit na problémy nevidomých, především pak v rozvojových zemích, kde jich žije 90 procent. Netradiční peloton budou tvořit i kola běžných cyklistů, kteří s myšlenkou akce sympatizují. Pokud si někdo nedovede představit jízdu poslepu na kole, ať se dnes zapojí. Jízdy se zúčastní i několik tandemových kol. Jejich posádku bude tvořit vždy jeden trasér a jeden zrakově handicapovaný člověk. Objevit se má i sedmimístné kolo!

Jak řekla Radiožurnálu ředitelka sdružení Světlo pro svět Dana Plavcová, Cyklojízdu odstartuje paralympijská vítězka z Pekingu Běla Hlaváčková, která získala čtyři zlaté medaile. A účastníci ponesou světlo symbolizující naději pro 600 tisíc nevidomých v Etiopii.

Právě tam je podle předního Oftalmologa doktora Martina Filipce hrozbou šedý zákal, který Etiopany připravuje o zrak nejčastěji a přitom ho můžeme odstranit operací za pouhých 800 korun.

Milan Kopp, Radek Musílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme