Prahou prošlo 1500 odpůrců potratů, nesli bílé kříže a modlili se

Zhruba 1500 lidí se vydalo na průvod centrem Prahy na protest proti umělému přerušení těhotenství. Demonstranti v čele nesli široký transparent s názvem pořádajícího sdružení Hnutí pro život. Někteří drželi asi metr vysoký dřevěný kříž, další měli transparenty s nápisy kritizujícími potraty a chválícími Boha. Vidět byly i české vlajky nebo obrazy Panny Marie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod pro život organizují odpůrci potratů letos podvanácté a hnutí D.O.S.T. | Foto: Filip Jandourek

Průvodu předcházela od 13 hodin mše v kostele svatého Jiljí, kterou sloužil pražský arcibiskup Dominik Duka. Rodiny s dětmi, mladí lidé i senioři pak odtamtud vyšli po 14. hodině směrem na Václavské náměstí, kde pochod skončil společnou modlitbou u sochy svatého Václava.

Akci pořádali už podvanácté odpůrci potratů především z řad katolíků sdružených v Hnutí pro život. Podle nich je umělé přerušení těhotenství krutý čin, při kterém je zabito dítě, zraněna matka a zneužit lékař. Žádají proto úplný zákaz potratů, přestože jejich počet v Česku dlouhodobě klesá.

Anna Königsmarková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme