Praktičtí lékaři ve Zlínském kraji budou stávkovat

A vyzvali k tomu všechny své kolegy v České republice. Ordinace zavřou 14. února. Praktici protestují proti politice Všeobecné zdravotní pojišťovny, a požadují lepší ekonomické podmínky. V celé naší zemí je asi sedm a půl tisíce praktických lékařů pro dospělé a děti, kterých se výzva ke stávce týká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v ordinaci | Foto: Věra Luptáková

Vedoucí Sdružení praktických lékařů ve Zlínském kraji Lubomír Nečas odhaduje, že příští středu jen v tomto kraji uzavře své ordinace na 80 procent lékařů: "V případě, že zdravotní pojišťovny nebudou reagovat na naše výzvy, tak uvažujeme o dalších akcích v měsíci březnu."

Všeobecná zdravotní pojišťovna vnímá stávku praktických lékařů jako neopodstatněnou, potvrdil ředitel krajské pobočky VZP ve Zlíně Martin Doležal: "Myslíme si, že není správné používat pacienty, protože omezení péče postihne zejména pacienty. Je to krok spíše než proti pojišťovnám, tak proti pacientům."

V den stávky 14. února musejí praktiky zastoupit lékaři v nemocnicích. "My jsme v nemocnicích připraveni přijmout samozřejmě pacienty, kteří budou potřebovat péči," utvrdil krajský radní Bronislav Fuksa.

Pacientů nebude mnoho, přesto se ale zlínské nemocnici dle její mluvčí Karly Havlíkové už z principu akce nelíbí: "Je nám líto, že v podstatě kolegové neberou ohled na lékaře z nemocnic, kteří musí pacienty ošetřit vždy."

Milan Kopp, Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme