Praktičtí lékaři vyjednávají o úhradách a nechtějí strašit pacienty

Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce do pátku upravit novou úhradovou vyhlášku, tedy předpis, podle kterého budou pojišťovny příští rok platit lékařům za péči. Chce tam zapracovat některé připomínky ambulantních doktorů. To je podle Koalice soukromých lékařů výsledek dnešního jednání o penězích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnická péče | Foto: Tomáš Adamec

Místopředseda Sdružení praktických lékařů Michal Bábíček Radiožurnálu řekl, že by zatím pacienty nechtěl novou vyhláškou strašit.

„Probíhají skutečně relevantní jednání na půdě ministerstva zdravotnictví. Snažíme se v rámci možností námitky na úhrady i regulace a musím říci, že dochází k posunu k lepšímu. Takže v tuto chvíli nechci strašit pacienty, že by byli nějakým způsobem omezeni v tom, že by dostali méně léků nebo že by nebyli vyšetřováni,“ řekl Michal Bábíček.

Návrh úhradové vyhlášky se nelíbí ani stomatologům. Ministr Heger požadavky lékařů na více peněz chápe. Nejdřív ale musí vyhodnotit připomínky zástupců všech druhů péče.

Lenka Jansová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme