Prasklé potrubí v pražské Ječné ulici vyhnalo tramvaje na objízdné trasy. Zpět se vrátí až v sobotu

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v úterý před 07.00 v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Provoz bude zřejmě obnoven až v sobotu ráno, sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Tramvajové linky 4, 6, 10, 16, 22 a 24 kvůli havárii vodovodu jezdí podle webu podniku po objízdných trasách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úterý ráno prasklo v Ječné ulici potrubí, havárie omezilo provoz tramvají | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Náhradní autobusovou dopravu kvůli neprůjezdnosti úseku není možné podle dopravce zavést. Cestující mohou využít metro, a to ze stanic Náměstí Míru, Karlovo náměstí, I. P. Pavlova nebo Muzeum.

Někteří lidé se ráno podle zpravodaje ČTK místo MHD rozhodli pro cestu pěšky. V místě havárie odstraňuje poškozené panely z tramvajové trati autojeřáb.

V pražské Ječné ulici prasklo potrubí, provoz tramvají v centru je kvůli tomu výrazně omezen

Číst článek

Dopravní podnik kvůli výluce od středečního rána rozšíří provoz autobusové linky 148, která jezdí mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Linka bude v době výluky jezdit od 05.00 až do půlnoci. V noci budou také autobusy zajišťovat návaznost havárií dotčených nočních linek tramvají 91, 96, 97 a 99.

Od středečního rána se oproti úterku změní objízdné trasy tramvají. Změny podnik zveřejní o půlnoci na svém webu a k dispozici budou také v internetových vyhledávačích spojení. Od 07.00 do 20.00 budou rovněž přímo u stanic Karlovo náměstí, I. P. Pavlova a Náměstí Míru informovat cestující o změnách v dopravě pracovníci podniku.

„Prasklo vodovodní potrubí o průměru 400 milimetrů nacházející se u tramvajové trati. Zásobování obyvatel vodou není omezeno,“ řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

„Oprava potrubí, vozovky a kolejí potrvá několik dnů. Vše se bude opravovat společně,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Řehková.

⚠️Z důvodu prasklého potrubí je obousměrně zastaven provoz tramvají v úseku I.P. Pavlova - Karlovo náměstí. Dotčené linky 4,6,10,16,22.

07:00 – 04. 08. 2020

4 31

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme