Pravicoví extremisté se scházejí v Hradci Králové, situaci monitoruje policie

Na hradeckém vlakovém nádraží se sešly necelé dvě stovky sympatizantů krajně pravicové Dělnické strany. Původně dnes měli zamířit na akci v letním kině. Tam se měl uskutečnit politický mítink a koncert. Radnice jim ale v pátek vypověděla smlouvu o pronájmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

Příznivci extrémní pravice přesto do Hradce přijeli. Chtějí pochodovat městem a uspořádat politický mítink v jeho centru. Hovoří se o Ulrichově náměstí. Magistrát je proti. Policisté mají pohotovost. Pohyb extrémistů bude 150 příslušníků monitorovat až do večera. "Policie situaci nadále monitoruje. Pokud by došlo k narušení veřejného pořádku, tak zakročíme," uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Anna Pešavová.

Na zajištění pořádku jsou připraveni i městští strážníci, potvrdila to jejich mluvčí Eva Čížková. "Městská policie bude v součinnosti s Policií České republiky monitorovat situace v Hradci. Je to záležitost kamerového monitorovacího systému. Strážníci budou samozřejmě i na místě, ale v součinnosti budou reagovat na jakékoliv protiprávní jednání," doplnila Čížková.

směna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme