Pravicoví poslanci kritizují Internet do škol

Státní informačmí politika ve vzdělávání a její realizace se nelíbí pravicovým poslancům ze školského výboru. Výhrady mají hlavně proti způsobu zavádění takzvaného školského intranetu, který se buduje spolu s projektem Internet do škol. Intranet bude kromě řady služeb například nabízet výukový software a informace pro školy. Po ministrovi školství Eduardu Zemanovi poslanci mimo jiné žádají, aby ještě jednou zvážil záměr zřídit pro tyto účely obecně prospěšnou společnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

práce s internetem | Foto: Alcatel

Unionisté, lidovci a občanští demokraté se obávají, že by tak vzniklo v oblasti zavádění školského intranetu nebezpečné korupční prostředí. Potvrdil to i Petr Pleva z ODS. "Doufáme, že ministr ještě přehodnotí svůj úmysl zřídit obecně prospěšnou společnost, na kterou byl školský intranet převeden a která by pak mohla ten prostor prodávat komerčním firmám, zcela nekontrolovatelně a vše zůstane pod ministerstvem školství."

Ministr školství Eduard Zeman ale odmítá, že by vznik obecně prospěšné společnosti k zavádění školského intranetu vedl ke korupci. Zaručit by to podle něj měl fakt, že společnost budou tvořit správní a dozorčí rada. V nich budou zástupci ministerstev financí, kultury a školství a také některých vysokých škol. "Ve vedení té OPS budou státní úředníci několika rezortů, všech klíčových, kterých se to týká, včetně Ministerstva financí. Takto se obsazují všechny možné orgány v téhle republice, je to standardní procedura. Navíc v čem korupční prostředí, když tato OPS má být zřízena proto, aby přivedla peníze zvenku dovnitř, ta nebude mít nárok na žádnou státní korunu."

Ministrova argumentace ale pravicové poslance neuspokojila. Realizací státní informační politiky se tak pravděpodobně bude zabývat poslední předvolební schůze sněmovny.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme