Pravicoví radikálové chystají další protesty

Neonacisté protestují proti zatýkání svých významných členů. Večerní protest v Karlových Varech skončil střetem policie s pravicovými radikály. Další akce chystají nacionalisté na dnešek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest přívrženců krajní pravice

Protest přívrženců krajní pravice | Zdroj: ČTK

Pořádání koncertů a prodávání oblečení s nacistickými symboly je pouze první fáze. Jejím cílem je získat peníze a přes internet nové členy. Další krok je dát o sobě vědět v ulicích a zalíbit se veřejnosti. Poslední fáze je politika.

Zatčení svých vůdců využívají radikálové k dalšímu zviditelnění a zároveň je - podle odborníků na extremismus - staví do role mučedníků. V úterý za mřížemi skončili například Lukáš Rod a Martin Franěk, přední čeští neonacisté.

Proti zatýkání vůdců české extrémní pravice protestovali včera pravicoví radikálové v Karlových Varech. Přibližně 80 příznivců extremismu chtělo z nádraží pochodovat do města. Nakonec se jim to po střetu s policií nepodařilo a před 21 hodinou se rozešli do tamních restaurací. Jednoho z účastníků pochodu policie zadržela.

Protestovalo se také v Brně. Bez incidentů tam pochodovalo přibližně 70 příznivců nacionalismu.

Přečtěte si také:
Policisté při razii zadrželi 10 přívrženců extrémní pravice
Nástup neonacismu
Nenávistná nákaza
Pavel Kopecký: Ohebný extremismus
Rostoucímu extremismu chce odstupující vláda předcházet, větší bude i represe
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Narůstající extremismus pravicových radikálů

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme