Pravicoví radikálové chystají další protesty

Neonacisté protestují proti zatýkání svých významných členů. Večerní protest v Karlových Varech skončil střetem policie s pravicovými radikály. Další akce chystají nacionalisté na dnešek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest přívrženců krajní pravice | Foto: ČTK

Pořádání koncertů a prodávání oblečení s nacistickými symboly je pouze první fáze. Jejím cílem je získat peníze a přes internet nové členy. Další krok je dát o sobě vědět v ulicích a zalíbit se veřejnosti. Poslední fáze je politika.

Zatčení svých vůdců využívají radikálové k dalšímu zviditelnění a zároveň je - podle odborníků na extremismus - staví do role mučedníků. V úterý za mřížemi skončili například Lukáš Rod a Martin Franěk, přední čeští neonacisté.

Proti zatýkání vůdců české extrémní pravice protestovali včera pravicoví radikálové v Karlových Varech. Přibližně 80 příznivců extremismu chtělo z nádraží pochodovat do města. Nakonec se jim to po střetu s policií nepodařilo a před 21 hodinou se rozešli do tamních restaurací. Jednoho z účastníků pochodu policie zadržela.

Protestovalo se také v Brně. Bez incidentů tam pochodovalo přibližně 70 příznivců nacionalismu.

Přečtěte si také:
Policisté při razii zadrželi 10 přívrženců extrémní pravice
Nástup neonacismu
Nenávistná nákaza
Pavel Kopecký: Ohebný extremismus
Rostoucímu extremismu chce odstupující vláda předcházet, větší bude i represe
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Narůstající extremismus pravicových radikálů

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme