Právníci Hradu a vnučky Ferdinanda Peroutky budou jednat o možném smíru

Právníci dnes zahájí mimosoudní jednání ve sporu o údajný článek Ferdinanda Peroutky. Na pokus o smír přistoupila prezidentská kancelář i žalující strana, vnučka spisovatele Terezie Kaslová. Ta chce po Miloši Zemanovi omluvu za to, že řekl, že je Ferdinand Peroutka autorem článku Hitler je gentleman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Let My People Live, konference, Miloš Zeman

Let My People Live, konference, Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Terezie Kaslová žalobu stáhne jen tehdy, pokud se prezident omluví. Žádné peníze po Hradu nežádá.

„Mně jde opravdu o čest člověka, který se sám nemůže bránit. Bylo by nesmyslné určit, jakou finanční hodnotu má čest člověka,“ říká Kaslová.

Mimosoudní vyřešení sporů bývá podle místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Aleny Novotné docela běžné.

„Na to stačí jedna věta: Beru žalobu v plném rozsahu zpět. Tu žalobce nebo jeho právní zástupce obvyklou cestou doručí soudu. Soud potom většinou v řádu dnů nebo týdnů vydá usnesení, že se řízení zastavuje,“ popisuje Novotná, jak se žaloba bere zpět.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček možnou mimosoudní dohodu zatím blíž nekomentuje: „Je zcela běžné u soudních sporů tohoto typu, že jednou z variant je dohoda obou stran.

Prezident Miloš Zeman se už omluvil za to, že Hrad článek ‚Hitler je gentleman‘ nenašel. Odmítl se ale omluvit za tvrzení, že autorem textu je Peroutka.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme