Právnickou fakultu v Plzni bude dočasně řídit Jiří Pospíšil

Řízením právnické fakulty na Západočeské univerzitě v Plzni byl dočasně pověřený bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Měl by stát v čele fakulty do doby, než bude zvolený nový děkan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Do funkce ho dočasně pověřil rektor univerzity Josef Průša. Jeho rozhodnutí pak na mimořádném zasedání potvrdil i akademický senát fakulty.

"Bylo to součástí širších rozhovorů. Nakonec jsme se konsensuálně shodli na Jiřím Pospíšilovi," upřesňuje rektor Západočeské univerzity Josef Průša.

Pospíšilovým úkolem bude převést fakultu přes období, kdy vedení fakulty nebude jmenováno ale pouze pověřeno. "Vybere si své spolupracovmíky, které k tomu bude potřebovat. Zároveň doufáme, že se nový děkan zvolí," doplňuje Průša.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil na Radiožurnálu o svých plánech na plzeňské právnické fakultě

Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil nabídl plzeňské právnické fakultě, že je schopen rok se intenzivně věnovat reformnímu úsilí, být jakýsi krizový manažer. Říká: "Je na akademickém senátu, jestli mi dá ten rok či nikoli. Jsem člověk, který se neživí prací na fakultě, nemám tady žádné servítky. Jsem připraven udělat změny, které mohou být pro někoho bolestivé, ale fakultě navrátí její bývalou pozici."

Tomuto kroku předcházely dlouhodobé problémy, které vyvrcholily obviněním proděkana právnické fakulty z padělání disertační práce. Také se zjistilo, že v univerzitní knihovně chybí dalších 35 disertačních prací a délka studia některých absolventů neodpovídá standardní době.

Jindra Klímová, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme