Právník Hasenkopf vyjednává o návratu na Hrad. Výpověď podle soudu neplatí

Právník Pavel Hasenkopf se ptá Hradu, kdy se má vrátit zpět do práce. Soud mu nedávno dal za pravdu, že jeho výpověď z prezidentské kanceláře neplatí. Hradní kancléř Mynář tak v nejbližších dnech musí rozhodnout, jestli právníka znovu přijme, nebo jestli mu Hrad radši zaplatí odškodné a domluví se na výpovědi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Hasenkopf vs Vratislav Mynář

Pavel Hasenkopf vs Vratislav Mynář | Foto: Český rozhlas

„Já sem dal svůj dopis Mynářovi a tážu se ho, kdy a kam se mám dostavit. Já nemám vstupní kartu, předpokládám, že někdo sedí v mé kanceláři a dělá mou agendu,“ upřesňuje právník Hasenkopf, na co se Hradu ptá.

Zároveň připouští, že je ochotný se domluvit na podmínkách odchodu. Poté, co loni v květnu dostal výpověď na hodinu, totiž pracuje jako advokátní koncipient. A klidně jím i zůstane.

Přehrát

00:00 / 00:00

Právník Pavel Hasenkopf po verdiktu soudu čeká, zda se vrátí na Hrad. Podrobnosti zjišťovala Markéta Chaloupská

Na rozhodnutí si ale Hasenkopf musí ještě pár dní počkat. Jestli právníka začlení zpět do hradního týmu, chce Vratislav Mynář sdělit až poté, co dostane písemné vyhotovení rozsudku.

„Poté, co mi bylo soudem vysvětleno, jak je nepostradatelný a nenahraditelný a pracovitý a nejlepší zaměstnanec, tak my o něj nemůže přijít. Já určitě předpokládám, že mu bude nabídnuto adekvátní místo jeho aprobaci,“ neskrývá Mynář ironii v hlase.

Prezidentská kancelář totiž výpověď v minulosti zdůvodnila mimo jiné špatnou docházkou do práce. Soud se ale výpověď na hodinu označil za krajní řešení. A Hradu také vyčetl, že vyhazov nepředjednal s odbory. Hasenkopf přitom nebyl jejich členem.

Proti verdiktu se ihned po jeho vynesení ohradil advokát prezidentské kanceláře Marek Nespala. Hrad podle něj podá dovolání.

„Věc necháme samozřejmě posoudit Nejvyšším soudem. Já mám za to, že se z této kauzy stane asi precedentní záležitost, protože je to takový návrat k socialismu, kde i soud druhého stupně vzkazuje veřejnosti, že když vám není přidělována práce tak, jak si představujete, tak můžete zůstat doma, poznamenal Nespala.

Spor se vede i o autorství amnestie

To ale není jediný spor mezi Hradem a Hasenkopfem. Obě strany se přou i kvůli autorství textu Klausovy amnestie. Mynář loni Hasenkopfa veřejně nazval jedním ze tří "spoluotců" tohoto dokumentu. Toto tvrzení později převzal i prezident Miloš Zeman.

Obě strany sice uzavřely smír, ve kterém se psalo, že se právník na amnestii nepodílel. Dohodu však kancléř Mynář vzápětí na tiskové konferenci zpochybnil.

„Nemohlo - a je naprostá hloupost - dojít k tomu, že by pan prezident Miloš Zeman uznal svoji chybu, protože žádnou neudělal,“ prohlásil.

Hasenkopf to označil za výsměch a podal na Mynáře trestní oznámení pro pomluvu.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme