Právník Herczeg spáchal sebevraždu. Policie vyloučila nehodu i účast další osoby

Policie uzavřela vyšetřování smrti známého advokáta Jiřího Herczega. Odborník na trestní právo spáchal sebevraždu. Kriminalisté nezjistili cizí zavinění jeho pádu z okna a vyloučili i nešťastnou náhodu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Herczega našli lidé v tramvajové trati na pražském Senovážném náměstí 27. července dopoledne. Svědci si původně mysleli, že ho srazila tramvaj. Později ale vyšlo najevo, že vypadl z okna. I přes okamžitou resuscitaci Herczeg zemřel.

Policie nenašla na místě žádné stopy cizího zavinění, proto od začátku pracovala s tezí, že šlo o sebevraždu. „Prošetřování události kriminalisté prvního policejního obvodu ukončili, neboť se v dané věci nejedná o jakýkoli trestný čin,“ sdělil serveru Lidovky.cz, který na výsledky vyšetřování upozornil, pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Veškerá zjištění dokládají, že se na úmrtí tohoto muže nepodílela třetí osoba a zároveň, že k události nedošlo vlivem nešťastné náhody,“ dodal.

Herczeg byl expert na trestní právo, zabýval se i ústavním právem, ochranou základních lidských práv a svobod. Pro širokou veřejnost se ale stal známým díky kauze bývalého Středočeského hejtmana Davida Ratha.

Kvůli jeho odbornému článku o otrávených plodech zrušil senát Vrchního soudu v Praze odsuzující rozsudek. Podle něj totiž důkazy získané na základě nezákonných odposlechů, jsou rovněž nezákonné.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme