Právník Herczeg spáchal sebevraždu. Policie vyloučila nehodu i účast další osoby

Policie uzavřela vyšetřování smrti známého advokáta Jiřího Herczega. Odborník na trestní právo spáchal sebevraždu. Kriminalisté nezjistili cizí zavinění jeho pádu z okna a vyloučili i nešťastnou náhodu.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Herczega našli lidé v tramvajové trati na pražském Senovážném náměstí 27. července dopoledne. Svědci si původně mysleli, že ho srazila tramvaj. Později ale vyšlo najevo, že vypadl z okna. I přes okamžitou resuscitaci Herczeg zemřel.

Policie nenašla na místě žádné stopy cizího zavinění, proto od začátku pracovala s tezí, že šlo o sebevraždu. „Prošetřování události kriminalisté prvního policejního obvodu ukončili, neboť se v dané věci nejedná o jakýkoli trestný čin,“ sdělil serveru Lidovky.cz, který na výsledky vyšetřování upozornil, pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Veškerá zjištění dokládají, že se na úmrtí tohoto muže nepodílela třetí osoba a zároveň, že k události nedošlo vlivem nešťastné náhody,“ dodal.

Herczeg byl expert na trestní právo, zabýval se i ústavním právem, ochranou základních lidských práv a svobod. Pro širokou veřejnost se ale stal známým díky kauze bývalého Středočeského hejtmana Davida Ratha.

Kvůli jeho odbornému článku o otrávených plodech zrušil senát Vrchního soudu v Praze odsuzující rozsudek. Podle něj totiž důkazy získané na základě nezákonných odposlechů, jsou rovněž nezákonné.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme