Právník Železného Aleš Rozehnal zůstává ve vazbě

Právník Vladimíra Železného Aleš Rozehnal zůstane v pražské vazební věznici na Pankráci. V neveřejném zasedání o tom dnes rozhodl pražský městský soud. Rozehnal je ve vazbě od loňského 7. listopadu. Spolu se Železným je stíhán pro pokus o poškozování věřitele - společnosti CME - kvůli miliardové transakci s lichtenštejnskou nadací Astrona Foundation. U Železného soud loni návrh na vzetí do vazby zamítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo TV NOVA

Aleš Rozehnal je ve vazbě už dva a půl měsíce. Obvodní soud pro Prahu 1 ho chtěl pustit na svobodu už koncem prosince, protože už byli v jeho kauze vyslechnuti všichni důležití svědkové. Jako záruku, že Roezhnal neuteče do zahraničí, přijal soud pětimiliónovou kauci. Státní zástupce s tím ale nesouhlasil a podal stížnost, které dnes Městský soud vyhověl. Rozehnal je spolu s ředitelem Novy Vladimírem Železným obviněn z pokusu o poškozování věřitele, a to kvůli miliardové transakci s lichtenštejnskou nadací Astrona. Od minulého týdne čelí obvinění také kvůli podezřelým převodům majetku šéfa Novy.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme