Právo: Ministr Langer připravuje nový policejní zákon

Všechny domácí deníky informují o atentátu na bývalou pákistánskou premiérku Bénazír Bhúttovou i o skonu zpěváka Karla Černocha. Tragické zprávy ale nejsou jedinými, které celostátní deníky nabízejí. Například Právo přichází s informací o novém policejním zákonu, který prosazuje ministr vnitra Ivan Langer. Podle předlohy by při běžné práci mohli policisté vstupovat do všech prostor všech živnostenských provozoven. Tedy i tam, kam dosud směli jen při vyšetřování trestné činnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Marián Vojtek

Jedná se o místa, kam nesmějí ani běžní zákazníci - tedy o kuchyně, sklady či další zázemí obchodů a restaurací. Deník Právo připomíná, že se stejným návrhem před čtyřmi lety do Sněmovny přišel i někdejší ministr vnitra Stanislav Gross. A neuspěl. Nápad otevřít obchody policejním kontrolám tehdy smetli hlavně občanští demokraté, včetně současného předkladatele Ivana Langera, zdůrazňuje Právo.

Chtěli vyzkoušet Schengen, ale v Rakousku je chytli - tak zní titulek v Lidových novinách. Tři studenti se ráno 21. prosince vydali do Vídně. Rakouská policie kontrolovala všechna česká auta jen pár kilometrů za hraničním přechodem Hatě. A vrátili výpravu jednoho Čecha a dvou Ukrajinek. Ty ale měly povolení k dlouhodobému pobytu v České republice, které je opravňuje využívat výhody Schengenského prostoru. Podle našeho ministerstva vnitra šlo jen o nedorozumění.

Lidové noviny nicméně příhodu studentů vnímají jako běžný případ. Rakouští politici a policejní velitelé se totiž snaží naplnit slib, že po zrušení hraničních kontrol se Rakušané nemusejí obávat zvýšené kriminality. Navíc se snaží také zabránit možnému nelegálnímu dovozu levných cigaret z České republiky. Chtějí tak chránit rakouské trafikanty. Pokud nebudou mít krabičky varovný nápis podle rakouských předpisů, může být z Česka do Rakouska dovezen jen jeden kartón, upozorňují Lidové noviny.

České firmy letos trpěly největším nedostatkem lidí za posledních deset let. Takové zjištění předkládají Hospodářské noviny. Málo lidí bylo zejména na vrcholné manažerské posty. Přesto nebyla nouze o přestupy mezi jednotlivými firmami. Nicméně čeští headhunteři se shodují na tom, že sehnat pro klienta kvalitního šéfa je stále obtížnější.

Čeští headhunteři za nejzajímavější považují přechod Kláry Starkové z poradenské firmy McKinsey do finanční skupiny PPF, píší Hospodářské noviny a pokračují: Firma si ji vybrala do vedení vznikajícího pojišťovacího holdingu Generali PPF. Zajímavý je prý také případ Davida Krajného, který po 17 letech opustil společnost Wrigley a rozhodl se věnovat realitnímu byznysu.

Mladá fronta Dnes oznamuje, že nejlevnější jídlo je v Libereckém kraji, nejdražší na Vysočině. Upozorňuje, že nakoupit tytéž potraviny ve stejném obchodním řetězci, ale v jiném městě, může znamenat podstatný rozdíl na účtence. Levněji se dá jídlo paradoxně koupit v bohatších krajích, jako je Praha. Naopak v nejchudší, jakými jsou Olomoucko či Vysočina, si lidé připlatí. Obchodníci se totiž při stanovování cen řídí konkurencí v dosahu. A když není velká, dobrovolně nezlevňují, podotýká Mladá fronta Dnes.

Marián Vojtek, Kateřina Křenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme