Právo: Podnikatel Tomáš Pitr je na Jadranu

Hledaný podnikatel Tomáš Pitr je podle deníku Právo na Jadranu, kde čeká na další vývoj své kauzy. Podle informací deníku se zdržuje na pobřeží a ostrovech Jaderského moře, převážně v Chorvatsku, kde vyčkává na obnovu svého procesu. Zároveň si údajně vyjednává operaci páteře v Itálii. Na Balkánském poloostrově je společně s Pitrem podle Práva také Jiří Syrovátka, který byl odsouzen spolu s ním.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Marián Vojtek

Šéf republikového útvaru pátrání na policejním prezidiu Ladislav Kadeřábek včera informace Práva odmítl potvrdit, ale ani je nevyvrátil. Za přesné je však označil kriminalista seznámený s Pitrovým případem. Kontroverzní podnikatel má podle něj stále náskok.

Podle informací z Pitrova okruhu se podnikatel pohyboval přes Německo, pár dnů byl v tyrolských Alpách. Tam se chtěl Pitr pokusit o kontakt s ochrankou prezidenta Václava Klause, která zde připravovala letní dovolenou hlavy státu. Pitr chtěl zjistit, zda má šanci na milost. To se mu asi nezdařilo. Proto se vrátil na Jadran.

Právo dále doplňuje, že v útěku na Balkán Pitrovi údajně napomohl stejný okruh lidí, který před dvěma lety zajišťoval útěk Radovana Krejčíře na Seychely přes Polsko, Ukrajinu, Turecko a Dubaj. Existenci této skupiny Krejčíř přiznal ve své knize před dvěma lety. Uvedl, že jde o třináct osob. Policie dosud nezjistila, o jakou skupinu lidí se jedná.

Daňoví experti ODS podle Hospodářských novin splnili úkol svého šéfa Mirka Topolánka a našli takovou změnu vládní reformy, která vychází vstříc požadavkům stranického "rebela" Vlastimila Tlustého, ale na druhé straně nepřináší dramatický propad v příjmech státního rozpočtu. Znamená to ale, že žádné razantní snižování daní nebude. To potvrzují i výpočty ministerstva financí, které včera ODS dostala.

Nová verze je mnohem blíže daňovým návrhům, které obsahuje Topolánkův reformní batoh než představám Tlustého o rovné dani. Otázka tedy je, jak se zachová právě Tlustý. Navíc ODS už nechce podpořit ani jeho návrh, aby se odložilo zavedení tzv. "stropu" na odvody sociálního a zdravotního pojištění.

Hospodářské noviny připomínají, že se v ODS vede už několik týdnů boj o to, co má strana vlastně navrhovat. Paradoxem podle HN zůstává, že premiér Mirek Topolánek hájí na jedné straně vládní návrh, a na straně druhé se podílí na změně daňové části reforem skupinky vzbouřenců.

Mnozí policisté nemají díky chybě v zákonu povinnost zveřejnit majetkové přiznání, všímají si Lidové noviny. Podle nich obsahuje zákon o střetu zájmů dosud neobjevenou závažnou chybu, ze které mohou těžit právě policisté. Případ, kdy je někdo nucen podat daňové přiznání totiž definuje čtyřmi podmínkami. Týká se těch, kteří splňují všechny podmínky, a tak mnoho policistů ze síta vypadne. Podle Lidových novin z formulace zákona vypadlo slovo nebo.

O tom, že se žáci základních a středních škol pravděpodobně už od školního roku 2009 začnou učit, co je to úvěr, jaké jsou s ním náklady či jak se vypočítá návratnost investice, píší na titulní straně Hospodářské noviny. Ministerstvo financí ve spolupráci s ministerstvem školství nyní dokončují návrh na začlenění "finančního vzdělání" do osnov škol.

Jak připomínají Hospodářské noviny, plán na rozšíření výuky o financích přichází v době, kdy výrazně roste zadlužení domácností. Česká národní banka letos varovala před zvyšující se zadlužeností především rodin s nízkými příjmy. Objem úvěrů domácnostem v roce 2006 vzrostl téměř o třetinu na 540 miliard korun. Dynamika neochabuje ani letos.

Mladá fronta Dnes se pozastavuje nad tím, že vláda zaplatí kampaň za 25 miliónů korun, aby lidem vysvětlila, jak to bude vypadat v novém roce na hranicích. V článku "Přes hranici bez kontrol. I na houby" se deník věnuje informační kampani kabinetu o Schengenské smlouvě o volném pohybu osob.

Seriál Hospodářských novin s názvem "Korupce v Česku" uvádí, že se podle nedávného průzkumu deníku a Hospodářské komory setkalo s korupcí 77 procent podnikatelů. Přesto jsou podle šetření ministerstev zákony a vyhlášky vesměs výborné a nepotřebují měnit. A když se úplatky objeví, je to jen selhání jednoho úředníka, jemuž předpisy nezabrání.

České porodnice trápí nejenom horko, ale také přetlak pacientek. O tom, že mnohé z nich posílají rodičky do jiných zařízení, informují Lidové noviny. Příčinou vyšší porodnosti je zejména to, že rodiny zakládají silné ročníky ze 70. let minulého století.

Marián Vojtek, Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme