Pražané by měli definitivně znát koaliční partnery na magistrátu

Regionální rada ODS po dnešním jednání dostala volný mandát, může tedy vyjednávat s kteroukoliv demokratickou stranou. Na 19. hodinu se vyjednavači ODS přesunou do poslanecké sněmovny, kde je čeká jednání se zástupci TOP 09. Boj o nadvládu nad Prahou tedy pokračuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

Konečné slovo přitom TOP 09 chtěla slyšet do konce minulého týdne. Protože ho nedostala, ukončila vyjednávací exkluzivitu a návrh koaličního paktu předala sociálním demokratům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu velké pražské radnice se věnuje reportér Martin Drtina

Volební lídr TOP 09 Zdeněk Tůma tím chtěl odvrátit dlouho diskutovanou velkou koalici ODS s ČSSD. Řekl, že jde o dobrou nabídku, přitom se vyhnul odpovědi na přímou otázku, jestli ještě ODS věří, že se právě s jeho stranou chce dohodnout.

Mezitím Městský soud v Praze zamítl žalobu Strany zelených, SNK-ED a Věcí veřejných na volby do pražského zastupitelstva. Výsledky voleb jsou tedy platné. Stranám vadilo rozdělení Prahy do 7 volebních obvodů, což je podle nich poškodilo.

Milan Kopp, Martin Drtina, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme