Pražané měli poslední možnost nahlásit škody z povodní

Do dnešních 18 hodin měli obyvatelé Prahy, které zasáhly srpnové povodně, možnost přihlásit se na pražském magistrátě do seznamu postižených. Pokud tak neučinili, nedostanou státní podporu. Zatímco v minulých dnech úředníci nezaznamenali velký zájem, dnes se počet žadatelů podstatně zvýšil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozvodněná Vltava | Foto: Jan Rosenauer st.

Na magistrátě už evidují na čtyři tisíce fyzických i právnických osob poškozených velkou vodou. Ačkoli dnes poslední možnost přihlásit se využilo mnohem více lidí než v předchozích dnech, úředníci jejich nápor zvládli a žádné fronty se netvořily. "Snažíme se jim všem co nejrychleji vyhovět. Ten formulář není třeba pro některé z nich jednoduchý, tak se snažíme to s těmi staršími vyplňovat," řekl Radiožurnálu jeden ze zaměstnanců magistrátu.

Všichni ti, s nimiž na místě hovořila naše zpravodajka, přišli na poslední chvíli proto, že dříve o této možnosti nevěděli. I když možnost přihlásit povodňové škody úderem dnešní 18. hodiny skončila, úředníci magistrátu budou podle Martina Bernáška benevolentní. "Když někdo přijde zítra, tak ho samozřejmě nevyhodíme."

V sedmi obcích okresu Praha - západ o dnešní půlnoci končí stav nebezpečí. Opatření mělo pomoci při likvidaci následků záplav v Dobřichovicích, Dolanech, Libčicích nad Vltavou, Roztokách, Řevnicích, Štěchovicích a Všenorech. V sousedním okrese Mělník byl naopak stav nebezpečí prodloužen, protože ve 24 obcích se zatím nepodařilo nejhorší následky povodní zvládnout. Na návrh mělnického okresního krizového štábu bude platit až do konce září.

Ladislav Dvořák, Lucie Weissová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme