Pražané mohou s odborníky diskutovat o drogách

Pražané se mohou vyjádřit k drogové problematice ve svém sousedství. V Obecním domě se mezi 14. a 16. hodinou uskuteční diskuse pro širokou veřejnost. Zúčastní se jí i přední představitelé pražského politického života a protidrogoví organizátoři městských částí. Akce je součástí mezinárodní konference na téma Městská a regionální protidrogová politika v éře globalizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy, narkoman, jehla | Foto: Free Stock Photos

Účastníci zemí Evropské unie se během ní pokusili najít společnou řeč mezi odbornou a laickou veřejností. Zároveň si vzájemně předávali rady, jak se s drogovou problematikou vypořádat.

Cenné zkušenosti přivezla do Prahy i protidrogová koordinátorka města Berlín Christine Koehler.

„Je nezbytné mít databázi a všechna fakta, která se problému dotýkají. Pak si musíte ujasnit, jaké vhodné řešení situace, nebo jakou vhodnou cestou byste se měli ubírat. Zároveň je o všem důležité informovat veřejnost,“ řekla.

Dodala, že lidé musejí mít informace o tom, co se v jejich městě děje a jakým způsobem chce město záležitost řešit. A dobře promyšlené musejí být i plány, jak s protidrogovou politikou pokračovat do budoucna.

Monika Horská, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme