Pražany vyděsil v okolí Myslbeku hustý dým

Černý kouř vystrašil dnes po osmé hodině lidi kolem pasáže Myslbek v ulici Na Příkopě v Praze 1. Policie celý prostor kolem budovy, v níž jsou obchody a kanceláře, uzavřela a pasáž evakuovala, na místo vyjeli také hasiči. Jak se ale ukázalo, příčinou hustého dýmu nebyl požár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské vozy | Foto: Jan Rosenauer

Na místě zasahovalo sedm hasičských vozů a autojeřáb. Podle ředitele oddělení vyšetřování pražských hasičů Václava Hladíka ale nehořelo. "Všechno začalo výpadkem proudu a naskočením náhradního dieselového agregátu, který měl jednak za následek vývin hustého kouře a zplodin, a jednak teplem chytila i izolace potrubí v místnosti ve čtvrtém podzemí," popsal událost Hladík.

Policie celý prostor kolem budovy uzavřela a evakuovala na 800 osob. V přilehlých ulicích vznikl dopravní kolaps, protože auta uzavřeným prostorem nemohla projíždět. Událost se obešla bez zranění, také hmotná škoda je podle hasičů minimální.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme