Praze hrozí dopravní kolaps

Pražskou dopravu v neděli čeká zatěžkávací zkouška: městu hrozí v souvislosti s koncem prázdnin a kvůli spoustě uzavřených oblastí dopravní kolaps. Odborníci odhadují, že na nejvytíženějších místech, jako je Barrandovský nebo Hlávkův most, bude doprava zcela paralyzována. Pražský magistrát proto vyzývá řidiče, aby se hlavnímu městu vyhnuli nebo používali městskou hromadnou dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

provoz na magistrále | Foto: Michal Kamaryt

Ve městě jsou stále uzavřené levo - i pravobřežní komunikace, většina mostů a centrum Prahy. Lidé by se proto měli z dovolených a prázdnin vracet už během dne a nenechávat návrat až na podvečer, kdy se očekává největší nápor aut. Odborníci odhadují, že na některých místech se budou tvořit až pětihodinové kolony stojících vozidel.

Jak potvrdil mluvčí pražského magistrátu Martin Kupka, průjezdnost velkých křižovatek by měly zlepšit nově seřízené semafory. Už před vjezdem do metropole, na silnicích I. a II. třídy, na řidiče čekají billboardy, které by je měly navést na méně frekventované trasy. "Jakákoli komunikace vně Prahy je podstatně v tomto okamžiku lepší než zátěž komunikační sítě pražské," radí Ladislav Pivec, šéf Ústavu dopravního inženýrství.

Záplavami poškozená Strakonická ulice v Praze je opět v úseku mezi Barrandovským mostem a Lahovicemi částečně otevřena. Řidiči však mohou pro každý směr využít jen jeden jízdní pruh. Proto počítejte se zvýšeným provozem. Stejně tak čekejte silný provoz odpoledne a navečer, kdy se budou obyvatelé hlavního města vracet zpět z prázdnin domů.

Obdobný dopravní kolaps se očekává také na řadě silnic v Německu a hlavně v Rakousku. Od Jadranu se vracejí turisté do Rakouska, z Rakouska odjíždějí do Německa a zemí Beneluxu, a přes alpskou zemi se ze svých dovolených vracejí domů Češi, Slováci a Poláci. Už třetí den bude největší nápor na brennerské a tauernské dálnici. Na velké čekání by se měli všichni připravit před vjezdy do tunelů a míst výběru mýtného v Tyrolsku.

Dopravní situaci u našich jižních sousedů navíc komplikuje i to, že v povodí Dunaje v Horním a Dolním Rakousku jsou po nedávných povodních stále ještě uzavřeny desítky silnic II. a III. třídy.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová, Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme