Pražská Bulovka nabízí pacientkám přednostní výměnu vadných implantátů

Pražská Nemocnice Na Bulovce nabídla pacientkám s vadnými prsními implantáty přednostní sobotní operace. Týká se to hlavně žen, které byly v tomto zdravotnickém zařízení na operaci od září 2006 do dubna 2010 a dostaly francouzské implantáty PIP. Do pořadníku se ale můžou zkusit přihlásit i pacientky, které operovali jinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská nemocnice Bulovka za přítomnosti ředitele nemocnice Petra Zajíce odstranila z názvu na hlavní vchodové bráně slovo "fakultní" | Zdroj: ČTK

Ředitel nemocnice Petr Zajíc řekl, že Bulovka by mohla inspirovat i jiná zdravotnická zařízení.

„Ono je to složité organizačně, logisticky, a zároveň se musí definitivně vyjasnit platba za tento zákrok. Co se týče platby, věříme, že platí, co bylo ministerstvem zdravotnictví přislíbeno. Měly by to tedy hradit zdravotní pojišťovny. My dáváme na oltář volný čas lékařů o sobotách. Chceme přispět k rychlému řešení,“ uvedl Zajíc.

Výměna vadných prsních implantátů by měla být podle ministerstva hrazena

Číst článek

Přednosta kliniky plastické chirurgie Jan Měšťák dodal, že ženám radí nepodléhat panice. Klinika jim chce v jejich obtížné situaci vyjít vstříc.

„Už se to začne organizovat tak, že se vytvoří určitý pořadník a ten bude mít rezervu pro ty, které podstoupí vyšetření a zjistí se, že je tam něco ne úplně v pořádku. Ty budou dosazeny do pořadníku."

Pořadníky na operaci jsou jinak na několik měsíců dopředu plné a na operaci rekonstrukce prsu se čeká i dva a půl roku. Za jeden den by se mohlo odoperovat až pět pacientek, pokračovalo by se tak asi jeden rok.

Lenka Jansová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme