Pražská ČSSD podpoří Michala Haška jako předsedu strany

Delegáti pražské konference ČSSD dnes nominovali šéfa Asociace krajů a jihomoravského hejtmana Michala Haška na post předsedy strany. Získal 97 hlasů, pro úřadujícího šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku hlasovalo 50 delegátů. Hašek poděkoval delegátům konference za podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek | Foto: Dana Josefová

„Samozřejmě je to pro mě velký závazek i ve vztahu k pražské organizaci, komunikaci s ní. Ve svém nominačním projevu jsem samozřejmě zdůraznil priority, které by stály před sociální demokracií po březnovém sjezdu a zároveň jsem také řekl, že chci, aby sociální demokracie ze sjezdu odešla posílená, jednotná a sebevědomá,“ řekl Michal Hašek.

Bohuslav Sobotka byl překvapený, že se v Praze hlasovalo o podpoře kandidáta na předsedu veřejně. Nominaci a rozhodnutí delegátů ale respektuje.

Znovuzvolený předseda pražské ČSSD Petr Hulinský řekl, že šlo o nominaci, nikoli o volbu, přičemž o nominacích se běžně hlasuje veřejně.

Klára Bílá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme