Pražská ČSSD si zvolí předsedu a nominuje kandidáta na šéfa strany

Pražští sociální demokraté dnes budou volit svého nového předsedu. O tento post se budou ucházet mimo jiné dosavadní předseda krajské organizace Petr Hulinský i lídr loňských říjnových voleb Jiří Dienstbier mladší. Delegáti mají také rozhodnout, koho nominují na předsedu ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Hulínský | Foto: Anna Duchková

Nominaci na předsedu pražské ČSSD dostal z obvodních organizací kromě Hulinského také náměstek primátora Karel Březina, předseda obvodní organizace v Praze 3 Michal Kucián a místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos. Dienstbier žádnou nominaci nemá i tak se ale o funkci předsedy bude ucházet.

Podle reportérky Českého rozhlasu Kláry Bílé, která situaci sleduje na místě, se vedení pražské ČSSD se dohodlo, že konference v Kulturním domě barikádníků v pražských Strašnicích, proběhne za zavřenými dveřmi. Nejen do sálu ale do celé budovy nesmí nikdo kromě delegátů.

Delegáti na krajské konferenci mají také rozhodnout, koho nominují na předsedu ČSSD. O podporu je přijde požádat úřadující šéf strany Bohuslav Sobotka i jihomoravský hejtman Michal Hašek. Podle některých spekulací by nominaci mohl získat spíše Hašek, Sobotka totiž ostře kritizoval vznik pražské koalice ODS a ČSSD. Sobotka se ale nemyslí, že by ho to mohlo ve volbě šéfa strany poškodit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka sdělil Radiožurnálu, že do pražských voleb zasahovat nebude

„Pokud někdo chce vést sociální demokracii a vyhrát s ní příští volby, tak nemůže své názory měnit podle toho, co se zrovna líbí té či které skupině funkcionářů. Myslím, že je důležité zastávat principiální postoje,“ uvedl.

Připomněl, že předsedu strany volí sjezd sociální demokracie, ne jednotlivé krajské konference. „Určitě se chci té konference zúčastnit a seznámit její účastníky se svojí vizí budoucnosti ČSSD, s tím co pokládám pro sociální demokracii za důležité,“ dodal.

Michal Hašek Radiožurnálu řekl, že před pražské sociální demokraty předstoupí také se svojí vizí.

„Pražským sociálním demokratům, stejně jako jejich kolegům například na severní Moravě, Liberecku, Českých Budějovicích nebo u sebe doma v Brně představím moji vizi, se kterou se ucházím o pozici předsedy ČSSD, představím svůj dokument desatero ČSSD nové generace. Předpokládám, že pak proběhne mezi těmi uchazeči normální, férová politická soutěž,“ řekl Hašek.

Věra Pfeifferová, Katarína Brezovská, Lucie Maňourová, Klára Bílá, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme