Pražská ČSSD zatím Ratha za volebního lídra nevybrala

Předsednictvo pražské organizace ČSSD se nedohodlo na tom, koho má nominovat do funkce lídra pro volby do Poslanecké sněmovny. S ministrem zdravotnictví Davidem Rathem, kterého do této funkce prosazuje premiér Jiří Paroubek, chtějí pražští socialisté ještě diskutovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath a Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Ratha doporučilo celorepublikové předsednictvo ČSSD. Šéf pražských socialistů po dnešním zasedání krajského výkonného výboru řekl, že Rath by mohl být "vhodným lídrem pražské sociální demokracie".

Mimořádné zasedání krajského výkonného výboru, který by měl určit pořadí na kandidátce, se sejde tento pátek. Do té doby by se pražská ČSSD měla podle Hulinského s Rathem ještě více seznámit formou besed.

Následující sobotu pak bude asi 200 delegátů celopražské konference ČSSD rozhodovat o lídrovi tajnou volbou. Dalším horkým kandidátem na tuto funkci je poslanec a šéf Sdružení nájemníků Křeček. Podporu od některých obvodních organizací dostali i poslanci Karel Šplíchal a Miroslav Svoboda.

Rath považuje za "logické a správné", že ho chtějí pražští sociální demokraté více poznat. Přesvědčen je o tom, že budou stát za celostátním lídrem Paroubkem, kterému on chce pomoci. Více diskuse a vážného přemýšlení prý čekal. Sociální demokraty chce oslovit především svou prací.

Předseda ODS a volební lídr nejsilnější opoziční strany v Praze Mirek Topolánek, s nímž se zřejmě Rath ve volebním klání utká, soudí, že v hlavním městě uspěje díky idejím, které reprezentuje. V rozhovoru pro Radiožurnál připustil, že volební souboj je i soubojem osobností, voliči ale rozhodnou podle idejí.

Martin Hromádka, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme