Pražská doprava se bude možná uvolňovat

Změny v pražské dopravě by mohly přijít začátkem listopadu. Právě k 31. říjnu totiž končí v metropoli stav nebezpečí. O tom, jak by se měla změnit opatření v ulicích Prahy, dnes bude jednat Rada hlavního města. Vzhledem k tomu, že se uvažuje o zprovoznění některých uzavřených částí města, mohl by se upravit i systém udělování povolení pro vjezd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona vozidel | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího magistrátu Martina Kupky by mohl být v některých oblastech i úplně zrušen. "V současné době se ukazuje, že bude možné zprovoznit některé oblasti, a to pochopitelně otevírá otázku, zda v současné době nejsou například povolení typu D nadbytečná. Jestli tam třeba nebude možné otevřít Prahu veškeré dopravě."

Podle jedné z možností by zůstala zachována nynější omezení. Pravděpodobnější ale je, že bude režim v dopravě upraven tak, aby více odpovídal běžnému stavu. Jak by to pak vypadalo? "Znamená to, že samozřejmě některé vozy by měly jenom na základě svého určení přístup do těch uzavřených oblastí bez problémů, bez jakéhokoli zvláštního povolení, protože jsou to například vozy záchranné služby, taxislužby nebo zásobování. Pro vozy ostatní by se potom podle jedné z alternativ zavedl nějaký nový zvláštní režim."

Mimo jiné se uvažuje o tom, že by místo nyní platných povolení pro vjezd do uzavřených oblastí magistrát uděloval jiná. Pro žadatele by ale platily přísnější podmínky než dosud a karty by byly lépe zabezpečené proti falšování. "U té nové alternativy se uvažuje o tom, že ta povolení by byla ještě přísněji registrovaná. Měla by ještě více ochranných prvků a pochopitelně i nějaké další podmínky, i proto, aby i ve chvíli, kdy policista provádí kontrolu, mohl snadno dohledat, jestli ten řidič má to povolení oprávněně nebo ne."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme