Pražská magistrála se v Legerově ulici zúžila o jeden pruh

Dělníci v sobotu pomocí betonových zátarasů zúžili pražskou magistrálu v Legerově ulici ze čtyř pruhů na tři. Uzavření jednoho jízdního pruhu má snížit hluk a emise v této lokalitě a je zatím naplánováno na půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

magistrála v Legerově ulici se zúží | Zdroj: ČTK

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek, poté se účinnost tohoto dopravního omezení v centru metropole vyhodnotí.

"Vyhodnocovat to bude Technická správa komunikací, zároveň pokud vím tak i městská část Praha 2 si zadala průzkum. Budeme to průběžně sledovat a velmi aktivně reagovat na možnou situaci, protože pokud by dopad na pražskou dopravu byl výrazně negativní, tak to opatření se stáhne. Pokud ne, tak vyčkáme ten půlrok a pak vyhodnotíme celou situaci a doporučíme nějaké řešení. Poslední slovo bude mít magistrát."

Petr Moos z dopravní fakulty ČVUT ale oponuje, že zúžení magistrály nepovede ke snížení hluku nebo větší čistotě ovzduší, protože se potřebná intenzita dopravy rozloží do okolních komunikací. Situace podle něj vyžaduje komplexní řešení.

"Tohle opatření bude možné zavést v okamžiku, kdy bude existovat fungující městský silniční okruh a bude dobře funkční především vnější silniční okruh a bude propojen funkčními radiálami. Tím pádem se bude dařit rozložit ty velké přítoky dopravy do Prahy do velkokapacitních komunikací, které na sebe navzájem dobře systémově navazují."

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Marika Táborská, Kateřina Rózsová-Horálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme