Pražská ODS bude řešit další postup při vyjednávání s TOP 09

Mimořádně se sejde pražská regionální rada a klub zastupitelů ODS. Budou řešit výzvu TOP 09, aby se do jednání o pražské koalici vložil premiér Petr Nečas, a rozhodnou o dalším postupu při vyjednávaní. Občanští demokraté považují výzvu TOP 09 za urážku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný - kandidát ODS do komunálních voleb v Praze

Boris Šťastný - kandidát ODS do komunálních voleb v Praze | Foto: Tomáš Adamec

TOP 09 se prý ale obává toho, že pražská ODS se snaží o udržení kartelu moci, kterého by dosáhla dohodou s ČSSD. Petr Nečas by se měl podle TOP 09 zasadit o to, aby se naplnila očekávání pražských voličů, kteří dali důvěru pravicovým stranám.

Předseda pražské ODS Boris Šťastný ale tvrdí, že není běžné, aby do vyjednávaní o obsazení magistrátu zasahovalo vedení strany.

„Anoncované zasahování stranických struktur do vyjednávání na úrovni města či obce u občanských demokratů nikdy nebylo zvykem. Na základě aktuální situace, která vznikla tímto postojem TOP 09, jsme ze strany členské základny i členů klubu zastupitelů a regionální rady velmi intenzivně oslovováni s žádostmi o další konzultace,“ řekl Šťastný.

Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme