Pražská ODS bude řešit další postup při vyjednávání s TOP 09

Mimořádně se sejde pražská regionální rada a klub zastupitelů ODS. Budou řešit výzvu TOP 09, aby se do jednání o pražské koalici vložil premiér Petr Nečas, a rozhodnou o dalším postupu při vyjednávaní. Občanští demokraté považují výzvu TOP 09 za urážku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný - kandidát ODS do komunálních voleb v Praze | Foto: Tomáš Adamec

TOP 09 se prý ale obává toho, že pražská ODS se snaží o udržení kartelu moci, kterého by dosáhla dohodou s ČSSD. Petr Nečas by se měl podle TOP 09 zasadit o to, aby se naplnila očekávání pražských voličů, kteří dali důvěru pravicovým stranám.

Předseda pražské ODS Boris Šťastný ale tvrdí, že není běžné, aby do vyjednávaní o obsazení magistrátu zasahovalo vedení strany.

„Anoncované zasahování stranických struktur do vyjednávání na úrovni města či obce u občanských demokratů nikdy nebylo zvykem. Na základě aktuální situace, která vznikla tímto postojem TOP 09, jsme ze strany členské základny i členů klubu zastupitelů a regionální rady velmi intenzivně oslovováni s žádostmi o další konzultace,“ řekl Šťastný.

Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme