Pražská ODS by podle Nečase měla vybrat lídra do voleb co nejdřív

Pražská ODS by měla zveřejnit jméno svého kandidáta na primátora co nejdříve. Doporučilo jí to grémium strany. Předseda občanských demokratů Petr Nečas po dnešním jednání řekl, je to dominantní názor i podstatné části členů výkonné rady ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Pražská ODS nedělá vedení strany radost tím, že chce tajit jméno kandidáta na post pražského primátora až do 28. září. Napřed chce Pražanům představit své vize změn.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání grémia ODS sledovala reportérka Věra Masopustová

Výkonná rada ODS o postoji pražské organizace sice nehlasovala, dala ale pražským kolegům jasně najevo, že by měli svého kandidáta označit v co nejkratší době.

Předseda strany a premiér Petr Nečas po jednání grémia uvedl, že i když odpovědnost je plně na pražské organizaci, bude s ní celostátní vedení o nominaci ještě jednat.

“My mámě zájem na kvalitním výsledku občanských demokratů v celé České republice v komunálních volbách včetně Prahy,“ řekl Nečas.

Šťastný: Nejdřív vize, potom jména

Pražští občanští demokraté ale zatím trvají na své taktice. „My odtajníme našeho kandidáta na primátora až tehdy, až začne být jasno, že rozhodují vize a konkrétní nabídka změn pro Pražany pro příští čtyři roky, ne na prvním místě nositelé těchto změn,“ potvrdil Radiožurnálu šéf pražské ODS Boris Šťastný.

I když pražská organizace zatím mlčí, kandidáta na post primátora hlavního města už podle Šťastného má několik týdnů.

Občanským demokratům v hlavním městě hrozí, že po letech ztratí své dominantní postavení. Volební kampaň zahájí ODS oficiálně 3. září společnou akcí komunálních a senátních kandidátů v Praze, dodal Nečas.

Martin Hromádka, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme