Pražská ODS chce vyloučit poslance Floriána, lobbistu Hrdličku i Nagyovou

Pražská ODS navrhla výkonné radě vyloučení poslance Jana Floriána i lobbisty Tomáše Hrdličky. Chce také přerušit členství Janě Nagyové, bývalé spolupracovnici expremiéra Petra Nečase. Výkonná rada o tom právě jedná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Bohuslav Svoboda vystoupil po zasedání grémia pražské ODS na mimořádné tiskové konferenci k situaci v koalici na pražském magistrátu

Primátor Bohuslav Svoboda vystoupil po zasedání grémia pražské ODS na mimořádné tiskové konferenci k situaci v koalici na pražském magistrátu | Zdroj: ČTK

Florián spolu s poslancem Tomášem Úlehlou nehlasoval proti důvěře vládě Jiřího Rusnoka, a porušil tak dohodu bývalé koalice. Členství v ODS se Florián vzdal už ve čtvrtek.

Předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda řekl, že i přesto chce strana jeho vyloučením dát jasně najevo, že podobné lidi ve svých řadách nechce.

„Je to průlomové rozhodnutí regionální rady, protože je to rozhodnutí, které nehledá žádný kompromis. A jsem přesvědčen, že je to rozhodnutí, které bude velmi významným faktem pro vnímání ODS jako takové,“ prohlásil.

Hrdličkovi - na jehož údajný popud měli Florián a Úlehla při hlasování o důvěře Rusnokově vládě změnit názor - vyčítá ODS i to, že na dnešní jednání rady vůbec nedorazil.

Zlínská ODS požaduje vyloučení Úlehly. Pražská buňka jedná o Hrdličkovi

Číst článek

„Místo toho, aby si přišel vyslechnout názory svých kolegů, tak poskytuje rozhovory možná v nějakém baru nebo někde na kožené sedací soupravě, a nepřišel na regionální radu, kde mohl vysvětlit důvody té esemesky i důvody svého konání v posledních týdnech a měsících,“ uvedla poslankyně strany Jana Černochová.

Jedná se o SMS zprávu, ve které se Hrdlička vysmívá Marku Bendovi, který měl ODS z Prahy 10 zbavit kmotrů, že ti, kteří se Hrdličky zbavili, sami čelí policejnímu vyšetřování.

Úřadující šéf ODS Kuba chce před volbami spolupracovat i s Klausem

Číst článek

Pravděpodobnost, že Hrdlička o členství v občanské demokracii přijde, je velmi vysoká. I když je ve straně řada lidí, kteří s tím nesouhlasí, ODS ve své současné situaci potřebuje demonstrovat, že se takzvaných kmotrů chce zbavit a že to nekompromisně udělá. Grémium pražské ODS, které Hrdličkovo vyloučení navrhlo, o tom rozhodlo většinou hlasů.

Výkonná rada ODS by dnes mohla jednat i o vyloučení Bohuslava Svobody. To se stane právě v případě, že se bude jednat o vyloučení Hrdličky. Podle deníku Právo se to chystá navrhout člen rady Zdeněk Pánek kvůli tomu, že je Svoboda obviněný z ekonomické trestné činnosti.

Jan Florián (vlevo) odešel z ODS dobrovolně, Tomáš Úhela (vpravo) dobrovolně vystoupit odmítá | Foto: ČTK

Lucie Husárová 1, Věra Pfeifferová, Tomáš Bystrý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme