Pražská ODS se chystá na volbu předsedy. Kandidují Svoboda a Janeček

Pražská ODS bude v pondělí volit nového předsedu. Protikandidátem primátora Bohuslava Svobody je bývalý pražský radní Jiří Janeček. Pokud by Svoboda vyhrál, mohl by dokončit sérii změn nastartovaných na podzim. Stávající šéf ODS Praha Boris Šťastný oznámil odchod poté, co se Svoboda bez jeho vědomí domluvil na radniční koalici s TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátor Bohuslav Svoboda chce usilovat o funkci předsedy pražské ODS | Foto: ČTK

Svoboda by však v případě svého vítězství rád obměnil celý tým. Primátorův protikandidát Jiří Janeček je proti.

„Měli bychom volit pouze předsedu a prvního místopředsedu pražské ODS, protože současným kolegům předsedům ještě pořád nevypršel jejich mandát,“ uvedl Jiří Janeček.

Janeček má nominaci od své domovské Prahy 11. Svoboda, který má podporu 12 z celkem 15 oblastí, je přesvědčen, že pondělní volba je zlomová a pražská ODS by se kromě jiného měla vrátit k otevřenosti.

„Že je samozřejmě schopná svými vnitřními mechanismy se vyrovnat se všemi projevy klientelismu, které se do politického světa dostaly,“ řekl Bohuslav Svoboda.

Pokud Svoboda zvítězí, uvolní se post prvního místopředsedy. Tím by se mohl stát náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, který také získal na oblastních sněmech většinovou podporu.

Lucie Husárová 1, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme