Pražská ODS si zvolí předsedu. Favoritem je Svoboda

Zhruba stovka delegátů regionálního sněmu večer vybere nového předsedu pražské ODS. Favoritem je primátor Bohuslav Svoboda, který získal 12 nominací z 15. Jediným protikandidátem je bývalý radní Jiří Janeček, kterého podpořila domácí Praha 11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální sněm ODS v Praze, Bohuslav Svoboda | Foto: Filip Jandourek

Pražská ODS volí svého nového šéfa poté, co dosavadní předseda Boris Šťastný rezignoval na začátku prosince loňského roku po ustavení nové koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici.

V případě Svobodova zvolení budou delegáti jednat i o obsazení uvolněného postu prvního místopředsedy, který v současnosti zastává právě Bohuslav Svoboda.

Stát by se jím mohl náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček. V oblastních sněmech získal 9 nominací. Zda se budou volit i čtyři řadoví místopředsedové, se ukáže až v průběhu večera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v pražské ODS přiblížil v Ozvěnách dne komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček

Podle komentátora Českého rozhlasu Petra Nováčka se při volbě šéfa pražské organizace očekává Svobodovo hladké vítězství.

„Ta podpora je jednoznačná. Také si myslím, že je velmi důležité to, že primátor Svoboda má zřetelnou podporu premiéra a předsedy ODS Petra Nečase,“ konstatoval Nováček v Ozvěnách dne.

Zajímavější než poměr hlasů, kterým bude zvolen, je ale podle Nováčka to, zda se primátorovi podaří prosadit volbu nových místopředsedů. Svoboda by si totiž do vedení regionální organizace rád přivedl své lidi, zatímco jeho odpůrci namítají, že stávající místopředsedové mají mandát až do konce roku.

„Mezi místopředsedy z té staré doby jistě významně patří Rudolf Blažek, Pavel Klega, ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Někoho z nich bude jistě chtít Svoboda vyměnit, a teď jde o to, jestli mu to regionální sněm povolí."

"Podle toho uvidíme, jak silný je Svoboda v kramflecích a jaké má další šance pro naplnění svých tušených ambicí,“ domnívá se komentátor.

mta, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme