Pražská ODS zvolí nového předsedu

Pražská ODS dnes bude volit svého předsedu. Na post po sněmovních volbách rezignoval Pavel Bém. Největší šance na zvolení přitom mají poslanci Boris Šťastný a Jana Černochová, která ale svou kandidaturu podmiňuje výměnou všech místopředsedů pražské ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Černochová.jpg | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Drtina z jednání pražského sněmu ODS.mp3

„Obě tato jména jsou reprezentanty zkušených politiků, autorit, těch, kteří nepochybně mají moji osobní důvěru a já bych si je přál v čele Občanské demokratické strany v Praze,“ uvedl těsně před jednáním regionálního sněmu pražský primátor Pavel Bém.

„Nemám zprávy o tom, že bych měla podporu jiného oblastního sdružení. Pokud se na mne obracejí delegáti pražského regionu a ptají se mě, jestli bych o kandidatuře uvažovala, tak říkám: Ano, možná bych o ní uvažovala tehdy, pokud bychom měli sebereflexi všichni. To znamená, že by podalo demisi celé vedení pražské ODS, tak jako ji podal Pavel Bém,“ řekla Jana Černochová.

Boris Šťastný.jpg | Foto: ČTK

Boris Šťastný se oproti ní domnívá, že na výměnu vedení je čas až po volbách. Právě proto má více šancí na zvolení.

„Právoplatně a demokratickým způsobem zvolení místopředsedové by měli zůstat ve svých funkcích. Myslím si, že bychom měli všichni najednou skládat své účty teprve po podzimních volbách,“ řekl Boris Šťastný.

Večerní volbě předsedy předchází šest jiných bodů. Hlavním je sestavování kandidátky pro sedm pražských obvodů.

Martin Drtina, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme