Změny v čele pražské police: Trojánka, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda, střídá Ptáček

Pražské policisty povede od pátku 1. června dosavadní náměstek ředitele středočeské policie Jan Ptáček. Ve funkci vystřídá Miloše Trojánka, který odchází na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině. Informoval o tom ve čtvrtek mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán. Trojánek se v minulosti opakovaně zastal podřízeného, který vyšetřuje kauzu Čapího hnízda, v níž je obviněn i premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brigádní generál Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy | Zdroj: Profimedia

Mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán uvedl, že Jan Ptáček přechází na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy na vlastní žádost. Má hodnost plukovníka a v rámci policie prý prošel řadou manažerských pozic.

Končí šéf pražské policie, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda. ‚Na vlastní žádost,‘ řekl ministr

Číst článek

„Pražská policie je bezpochyby jedno z nejzatíženějších krajských ředitelství. V letošním roce ji navíc čeká celá řada úkolů v souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československé republiky, proto jsem velmi rád, že bude plynule pokračovat v práci s kompletním vedením,“ vzkázal k tomu policejní prezident Tomáš Tuhý.

Prezidium dříve uvedlo, že Miloš Trojánek požádal o přeložení v polovině května, a to z osobních důvodů. Na Vysočině doposud ředitel chyběl, vedením sboru tam byl pověřen náměstek krajské policie Pavel Peňáz.

Trojánek pražskou policii vedl od prosince 2015, do jejího čela přišel z funkce ředitele v Jihočeském kraji.

Trojánek hájil vyšetřovatele Čapího hnízda

V minulosti se opakovaně zastal vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila proti zpochybňování jeho práce ze strany politiků včetně premiéra v demisi Andreje Babiše. Navzdory tomu, že policie výroky politiků běžně nekomentuje. 

Obvinění Babiše v kauze Čapí hnízdo platí, stíhání Faltýnka státní zástupce zrušil

Číst článek

Vyloučil mimo jiné politické zásahy do případu a odmítl spekulace o tom, že policie postupovala nezákonně.

„Pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze,“ uvedl tehdy Trojánek.

Předseda hnutí ANO je v kauze trestně stíhaný pro podezření z dotačního podvodu. Kvůli farmě Čapí hnízdo je obviněno celkem sedm lidí, stíhání prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří osob bylo začátkem května zrušeno

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme