Pražská radní Markéta Reedová dnes rezignuje na svoji funkci

Pražská radní Markéta Reedová dnes odstupuje z funkce náměstkyně primátora. V pražském zastupitelstvu teď bude na straně opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Reedová | Foto: Marián Vojtek

Post, na kterém zastupovala Svobodné demokraty, opouští Reedová proto, že se jí nepodařilo prosadit v Radě hlavního města Prahy protikorupční strategii. Svým rozhodnutím předešla zastupitele ODS, kteří navrhli její odvolání.

"Protikorupční strategie byla radě předložena už v červnu, a to dvakrát, ani jednou ji rada nepřijala. Přitom ta strategie řeší problematické oblasti, jako je zadávání veřejných zakázek či nevhodné smlouvy. Ty se projevily v plné nahotě v projektu Opencard, který jsem kritizovala. Za to se mi dostalo kritiky ze strany ODS, která se chystala mne odvolat. Ale já už v radě nechci setrvávat, proto odcházím sama," řekla Reedová Radiožurnálu.

Zastupitelé ODS se rozhodli kromě Reedové z rady vyloučit i zástupce Strany zelených Petra Štěpánka.

Podle předsedy klubu pražských zastupitelů za ODS Pavla Žďárského nejde v souvislosti s jejím odchodem z rady o projekt Opencard.

"Paní kolegyně Reedová manipuluje s fakty. Ona například chce, aby se zastavil projekt Opencard, ale ten už byl přece zastaven v lednu. Chce audit, ale ten všichni zastupitelé dostali. Já nevím, zda odchází kvůli Opencard, na klubu o tom nepadlo ani slovo. Jde spíše o to, že členové rady se písemně zavázali, že budou na vedení města spolupracovat a ponesou za to také odpovědnost. Ale to se skutečně neděje," tvrdí Žďárský.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme