Pražská zoo oslavila 86. výročí, pokřtila mládě zubra a lachtana

Pražská zoologická zahrada oslavila 86. výročí od svého otevření. Při té příležitosti dostala jména mláďata zubra a lachtana.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kmotry malé zubří samičky Prťky se stali herci Veronika Freimanová a Václav Kopta | Foto: Zoo Praha, Václav Šilha | Zdroj: Zoo Praha

Jména jako Primus nebo Prudence tipovali před křtem návštěvníci pražské ZOO jméno malé zubřice. Zahrada má totiž pravidlo, že každý v Praze narozený zubr evropský dostane jméno začínající písmeny PR. Měsíční samičku nakonec herci Veronika Freimanová a Václav Kopta pokřtili jako Prťku.

V rámci programu Výroční slavnosti 86 let Zoo Praha bylo i vystoupení krasoplavců v expozičním bazénu lachtanů. | Foto: Zoo Praha, Petr Hamerník | Zdroj: Zoo Praha

„Na svůj facebookový profil jsem dal fotku mláděte, když se narodilo a rovnou jsem napsal, ať nám lidé pomohou s výběrem. Byla tam spousta návrhů a mezi nimi i jméno Prťka. Leželo mi to v hlavě a pak jsem si řekl, proč to nepoužít jako jméno,“ vysvětluje ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek, jak nápad vznikl. Jde už o 94. zubří mládě odchované v trojské zoo.

Později odpoledne dostalo jméno další mládě – čtyřměsíční sameček lachtana jihoafrického. Nelsona pokřtil zpěvák Tomáš Klus. Odteď budou moct návštěvníci vidět malého lachtana ve velkém bazénu.

„Jde o patnácté mládě narozené v naší zahradě. Jeho dědou byl slavný lachtan Gaston, o kterého jsme bohužel přišli při povodních v roce 2002,“ říká o něm vrchní chovatel lachtanů Jakub Mezei.

Pražská zoo v současnosti staví Rákosův pavilon pro exotické ptáky a připravuje se taky výstavba expozice australské fauny. Už brzy by se mělo podle ředitele Miroslava Bobka začít i se stavbou nového pavilonu goril.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme