Pražská zoo oslavila 86. výročí, pokřtila mládě zubra a lachtana

Pražská zoologická zahrada oslavila 86. výročí od svého otevření. Při té příležitosti dostala jména mláďata zubra a lachtana.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kmotry malé zubří samičky Prťky se stali herci Veronika Freimanová a Václav Kopta

Kmotry malé zubří samičky Prťky se stali herci Veronika Freimanová a Václav Kopta | Foto: Zoo Praha, Václav Šilha | Zdroj: Zoo Praha

Jména jako Primus nebo Prudence tipovali před křtem návštěvníci pražské ZOO jméno malé zubřice. Zahrada má totiž pravidlo, že každý v Praze narozený zubr evropský dostane jméno začínající písmeny PR. Měsíční samičku nakonec herci Veronika Freimanová a Václav Kopta pokřtili jako Prťku.

V rámci programu Výroční slavnosti 86 let Zoo Praha bylo i vystoupení krasoplavců v expozičním bazénu lachtanů. | Foto: Zoo Praha, Petr Hamerník | Zdroj: Zoo Praha

„Na svůj facebookový profil jsem dal fotku mláděte, když se narodilo a rovnou jsem napsal, ať nám lidé pomohou s výběrem. Byla tam spousta návrhů a mezi nimi i jméno Prťka. Leželo mi to v hlavě a pak jsem si řekl, proč to nepoužít jako jméno,“ vysvětluje ředitel pražské Zoo Miroslav Bobek, jak nápad vznikl. Jde už o 94. zubří mládě odchované v trojské zoo.

Později odpoledne dostalo jméno další mládě – čtyřměsíční sameček lachtana jihoafrického. Nelsona pokřtil zpěvák Tomáš Klus. Odteď budou moct návštěvníci vidět malého lachtana ve velkém bazénu.

„Jde o patnácté mládě narozené v naší zahradě. Jeho dědou byl slavný lachtan Gaston, o kterého jsme bohužel přišli při povodních v roce 2002,“ říká o něm vrchní chovatel lachtanů Jakub Mezei.

Pražská zoo v současnosti staví Rákosův pavilon pro exotické ptáky a připravuje se taky výstavba expozice australské fauny. Už brzy by se mělo podle ředitele Miroslava Bobka začít i se stavbou nového pavilonu goril.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme