Pražské letiště posílí bezpečnost, zavede systém rozpoznávající obličeje cestujících

Pražské Letiště Václava Havla zavede nová bezpečnostní opatření, jako je například rozpoznávání tváří speciálními kamerami. Dnes dopoledne o nich i dalších opatřeních mluvil premiér i ministr vnitra s vedením letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Milan Chovanec (vlevo) a premiér Bohuslav Sobotka na pražském letišti v Ruzyni | Foto: Jan Charvát

O zavedení kamer, které dokážou rozpoznávat tváře, rozhodla vláda loni. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) by se opatření mělo realizovat během půl roku až jednoho roku.

Kamery by měly být umístěny u turniketů, kde cestující předkládají pasy. Mluvilo se i zvýšení bezpečnosti v okolí letiště, konktrétně o dozoru nad přístupem do areálu.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by se bezpečnostní opatření měla znovu hodnotit a změnit, konkrétnější ale nechtěl být.

Cílem vlády je podpořit všechny kroky k tomu, že budeme schopni pasažérům a návštěvníkům zajistit maximální bezpečnostní standardy,“ řekl Sobotka. „Teroristické útoky, zejména ty poslední v Bruselu, jsou myslím silným varováním.“

Ministerstvo vnitra a Český aeroholding připraví pro Bezpečnostní radu vlády materiál, který shrne ochranu letišť v republice i možnost dalších bezpečnostních opatření.

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme